מדהים: הילדה שחיה עם חצי מוח

מצב רפואי נדיר גרם להידרדרות מהירה במצב המוחי של אנג'לינה מסינגהאם הקטנה. הרופאים חשבו על פתרון מקורי שהפחיד את הוריה - "ניתוק" חצי ממוחה של הפעוטה. חצי המוח הנותר מסתגל כעת למצב ומאמץ את רוב התכונות של החצי החסר. אנג'לינה, כך נראה, תזכה באופן מדהים לחיים נורמליים

אנג'לינה והוריה (חדשות 2)

אנג'לינה מסינגהאם מחייכת למצלמה לצד הוריה ליסה וסטיבן בעיר גרשהאם, אנגליה. אנג'לינה הקטנה סבלה ממצב רפואי נדיר ביותר, שהותיר אותה עם חצי מוח בלבד - אך רופאים מצאו פתרון ייחודי שהציל אותה.

המנתחים בבית החולים המקומי "ניתקו" את אחד הצדדים במוחה, שמסתייד באופן מהיר. כעת אנג'לינה חיה כאמור עם חצי מוח בלבד. הרופאים אמרו להוריה שצידו השמאלי של המוח ילמד לתפקד ויסגל לעצמו את תכונות הצד הימני - ובאופן מדהים, היא תוכל לשוב לחיים נורמליים.

אמה ליסה אמרה כי, "הניתוח נשמע מבעית. אבל אנג'לינה חוותה יותר ויותר התקפים, וזה היה הסיכוי היחידי". אנג'לינה נולדה עם סינדרום סטורג'-וובר, שאובחן בגיל 18 שבועות בלבד. המצב הנדיר פוגע בעצבים במוח וגורם לרקמה להסתייד, או להקשיח.

"היינו המומים כשהרופאים אמרו לנו", הוסיפה ליסה. "היא עברה עשרות הליכים וניתוחים, אך מאז הניתוח ההוא - כלום. היא לומדת לזחול שוב. תמיד תהיה לה חולשה קלה בצידה השמאלי והיא לא יכולה להשתמש בידה השמאלית, אבל היא תחיה חיים נורמליים. היא כזו ילדה קטנה ושמחה שתמיד צוחקת ומחייכת. כשהיא תהיה מספיק מבוגרת, נספר לה על הניתוח המדהים".

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק