מתקפת טרור בקניה: חשש שמאות נלקחו כבני ערובה

חמושים של ארגון הטרור הסומלי אל-שבאב פשטו עם אור ראשון על אוניברסיטת גאריסה בקניה ופתחו בירי לכל עבר. לפחות 70 בני אדם נהרגו ו-65 נפצעו. שעות לאחר תחילת האירוע עדיין מתנהלים במקום קרבות עזים והרשויות במדינה אומרות שכ-550 סטודנטים טרם נמצאו. החשש הוא כי רבים מהם נפגעו או נלקחו כבני ערובה

לפחות 70 בני אדם נהרגו ועוד כ-65 נפצעו במתקפת טרור רצחנית באוניברסיטה בקניה, לאחר שחמושים של ארגון הטרור הסומלי אל שבאב פשטו על המקום עם אור ראשון. כוחות הביטחון שמקיפים את המוסד חוששים כי מאות סטודנטים לכודים בתוך המבנה או נלקחו כבני ערובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מתקפת הטרור החלה בזמן תפילת הבוקר, לאחר שקבוצה של חמושים הסתערה על בנייני המעונות באוניברסיטת גאריסה - מרחק כ-145 ק"מ מהגבול עם סומליה - והחלה לירות ללא הבחנה. דובר ארגון אל שבאב הבהיר כי המתקפה כוונה נגד סטודנטים נוצרים במקום.

מתקפת הטרור בקניה (רויטרס)

יותר מתשע שעות לאחר ההסתערות עדיין נשמעים קולות ירי ופיצוצים עזים מתוך המבנה. כוחות הביטחון בקניה הצליחו להניס את המחבלים משלושה מבני מעונות במקום ודחקו אותם למבנה רביעי. עם זאת, לטענתם הם מתקשים לפרוץ למקום מאחר שהמחבלים הציבו עמדות ירי על הגג והם פותחים לעברם באש עם כל ניסיון של הכוחות להתקרב.

כוחות הביטחון נערכים מחוץ למבנה (רויטרס)

"עברנו בין כל הסטודנטים ושחררו את המוסלמים", אמר דובר הזרוע הצבאית של אל שבאב. לדבריו, המחבלים ירו למוות או לקחו כבני ערובה את הסטודנטים הנוצרים במקום. גורמים רשמיים בקניה טוענים כי מתוך כ-800 סטודנטים שלומדים במקום, עד כה לא אותרו יותר מ-550 מהם והחשש הוא כי רבים מהם נלקחו כבני ערובה.

"זה נשמע כמו זיקוקים", סיפרה עדת ראייה לרשת CNN. על פי עדויות שונות, יותר מעשרה מחבלים, לבושים בבגדי הסוואה צבאיים, לוקחים חלק במתקפה. "הם החלו לירות לכל עבר בלי הבחנה, ראיתי סטודנטים רצים במסדרונות ומחפשים מחסה".

מתקפת הטרור בניירובי (רויטרס)

ב-2011 פתח צבא קניה במבצע צבאי נגד קיני הטרור של אל-שבאב בסומליה - מה שהוביל לשורה של פיגועים על אדמת קניה. המתקפה הקטלנית ביותר של אל שביב הייתה בספטמבר 2013, אז פשטו אנשי הארגון על מרכז קניות בניירובי ורצחו 67 בני אדם. בחודש שעבר הזהירה שגרירות ארצות בקניה מפני מתקפות אפשריות במדינה בטווח הזמן המידי.