רוצים לבקר ב"ביג בן" בלונדון? אתם לא יכולים

החשש מפני פיגוע ראווה של אל קעידה באירופה גובר, ובלונדון לא לוקחים סיכונים: שעון ה"ביג-בן" הענק, אתר התיירות הפופולרי, נסגר לחלוטין בפני זרים שאינם אזרחי בריטניה. גם האזרחים עצמם צריכים להגיש בקשה מראש לפני כל ביקור במגדל השעון, אחד מסמלי העיר המובהקים

ה"ביג-בן". לבריטים בלבד (רויטרס)

רוצים לבקר בשעון ה"ביג-בן" הענק בלונדון? אלא אם אתם בעלי דרכון בריטי, אתם יכולים לשכוח מזה. אמש אסרו הרשויות בבירת אנגליה על זרים להיכנס לאתר הפופולרי בגלל חששות מפיגוע ראווה של אל-קעידה.

במשטרת לונדון חוששים שטרוריסטים יתחפשו לתיירים מן השורה וינסו לפוצץ את השעון הענק, אחד מסמליה המובהקים של העיר האפורה. תכניות לבדוק את כל המבקרים הזרים שרוצים לבקר ב"ביג-בן" נכשלו מפני שהיו מורכבות ויקרות מדי.

לכן אסרו כוחות הביטחון על כל אדם שלא נולד בבריטניה להיכנס למגדל. אזרחים בריטיים צריכים להגיש מראש בקשה מיוחדת לסיור. מייקל מק'קאן, שומר השעון, אישר לעיתון "הסאן" הבריטי את פרטי השינוי. "נהגנו לקבל תיירים זרים רבים, אבל עכשיו צריך להיות אזרח בריטי. זה נהיה מסובך מדי עם בדיקות הביטחון".

"אנחנו לא עושים סיורים ציבוריים, אבל ניתן לכתוב ולהסביר מדוע אתם רוצים לראות את זה ואז נוכל לארגן סיור", הוא הוסיף. בעלי הדרכון הבריטי שכן יזכו להיכנס למגדל, יעברו בדיקות ביטחוניות מדוקדקות כדי למנוע טרור מבית, כפי שראתה לונדון בפיגועי ה-7.7.2005 ברכבת התחתית.

רוצים לקבל עוד עדכונים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק