אחרי המכרה: הצ'יליאני כבש את מרתון ניו-יורק

פנה אדיסון זכה כבר בתוך המכרה לכינוי "הרץ", לאחר שהיה רץ בתוך המנהרות התת-קרקעיות מדי יום, במגפי הכורים והקסדה. לאחר החילוץ הוא הוטס לניו יורק, שם סיים את מרתון ה-42 ק"מ בתוצאה לא רעה של חמש שעות ו-50 דקות

הכורה הצ'יליאני אדיסון פנה סיים אמש בהצלחה את מרתון ניו יורק, פחות מחודש לאחר שחולץ מהמכרה בו היה לכוד, עם 32 כורים אחרים, במשך 69 ימים.

פנה דילג מעל קו הסיום בסנטרל פארק הניו יורקי ב-15:30 אחר הצהריים, שעון ארה"ב, חמש שעות ו-50 דקות לאחר שהחל את המירוץ, בסטייטן איילנד. פנה בן ה-34, שהיה הכורה ה-12 שחלוץ מבטן האדמה, הוכתר כבר בתוך המכרה כ"הרץ" בגלל משטר האימונים עליו שמר גם שם.

חובב האימונים והמעריץ מושבע של אלביס פרסלי רץ בתוך המכרה במגפי הכורים מספר קילומטרים מדי יום, כשאת דרכו ראה רק בעזרת הפנס על הקסדה. "כשרצתי בחשיכה, רצתי כדי לחיות", הסביר. "רציתי להראות לאלוהים שרציתי לחיות. אמרתי למכרה, 'אני הולך לרוץ עד שתשתעמם ותתעייף ממני' וכך עשיתי".

"יש לי תשוקה עזה להניע אחרים"

הוא הוזמן להשתתף באתגר ברחובות מנהטן ע"י המארגנים, שאמרו כי קיבלו השראה מהדחף שלו. פנה אמר לפני המירוץ כי מטרתו הייתה להשלים את 42 הקילומטרים בשש שעות, אך לשם כך יצטרך להתגבר על פציעת ברך שקרתה לו במכרה.

"חשבתי לבוא רק לצפות, אבל החלטתי להשתתף, כדי לחוש ברגש", אמר פנה לפני פתיחת המרתון. "יש לי תשוקה עזה להניע אחרים. זה הדבר החשוב ביותר עבורי".

כשהגיע לניו יורק בשבוע שעבר, הספיק הכורה להשתתף ב"לייט שואו" של דיוויד לטרמן, שם הופיע ושר את "סספישס מיינדס" של אלביס פרסלי. הוא צפוי לבקר בגרייסלנד, אחוזתו של פרסלי בממפיס, טנסי, וגם ייסע ללאס וגאס כדי לראות את המופע "ויוה אלביס".

רוצים לקבל עוד עדכונים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק