צפו: הפעלול החדש של "איש הסילון"

לולאה כפולה מעל שמי שוויץ - זה היה האתגר האחרון ברשימת ההישגים התעופתיים של איב רוסי, שידוע יותר בכינויו "הג'ט מן" - "איש הסילון". הניסוי של רוסי במנוע בעל הכנפיים הצליח וכעת הוא מכוון ליעד הבא - הגרנד קניון

איב רוסי, ההרפתקאן השוויצרי שכבר הספיק לעופף מעל תעלת לה-מאנש בין צרפת לאנגליה, משתמש עכשיו במנוע סילון שהורכב על גבו כדי לשבור עוד שיא תעופתי. איב, הידוע בכינוי "הג'ט מן" (איש הסילון), ביצע לולאה כפולה מעל שמי שוויץ.

הסיבה הרשמית לאירוע היא בחינת דגם משופר של מנוע הסילון שלו. "הג'ט מן" קפץ מכדור פורח בגובה של שני קילומטרים ויצא לטיסה שנמשכה 18 דקות וכללה שתי לולאות, עד שאיב נחת על אדמת שוויץ בעזרת מצנח.

המטרה הבאה - הגרנד קניון

רוסי בן ה-51 אומר שהמנוע החדש שלו , מנוע בעל כנפיים באורך של שני מטרים, משפר את יכולות התעופה שלו ואת האיזון באוויר. "זה היה פנטסטי", הוא אמר אחרי שנחת. "הטיסה התנהלה כראוי, למרות שלא הצלחתי לאתחל את המנוע כראוי, הצלחתי לבצע את הלולאות, אני מאוד מאושר".

השוויצרי המעופף לא מתכוון לנוח על זרי הלולאות שעשה, ועכשיו הוא מתכוון לעופף מעל הגרנד קניון בארה"ב. הוא מקווה שהניסיון הבא יסתיים כמו זה של סוף השבוע, עם חיוכים, ולא כמו זה שניסה לעשות מעל מיצרי גיבלטר - אז הוא מצא את עצמו משכשך עם הציוד במי האוקיינוס האטלנטי.

רוצים לקבל עוד עדכונים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק