"סכנה ממשית לפיגועים בארה"ב ובאירופה"

שר הפנים הגרמני תומס דה מזייר הביע דאגה מפיגועים באירופה ובארה"ב בריאיון שנתן ל"בילד" הגרמני, בעקבות המטענים שנשלחו מתימן. הוא ביקש מהציבור לנהוג בזהירות להיות זהירים, "כיוון שישנם סימנים רציניים לפיגועים", אך הוסיף כי "אין התרעות קונקרטיות" להיכן יבוצעו פיגועים כאלה ומתי – ולא הרחיב בעניין

 כוחות הביטחון בגרמניה אומרים הערב כי ישנם סימנים רציניים להתקפות טרור בארצות הברית ובאירופה. שר הפנים הגרמני תומס דה מזייר, הביע דאגה מפיגועים כאלה בריאיון שנתן ל"בילד" הגרמני, בעקבות המטענים שנשלחו מתימן.

 

דה מזייר ביקש מהציבור לנהוג בזהירות, "כיוון שישנם סימנים רציניים לפיגועים", אך הוסיף כי "אין התרעות קונקרטיות" להיכן יבוצעו פיגועים כאלה ומתי – ולא הרחיב בעניין.

מטעני חבלה נשלחו לארה"ב

בארצות הברית נמשכת חקירת התקרית הביטחונית החמורה, בה נשלחו שני מטעני חבלה שנתפסו על מטוסים שהיו בדרכם למדינה. הנשיא ברק אובמה הודיע כי שני המטענים, שנתפסו בדובאי ובבריטניה, יועדו להתפוצץ ככל הנראה במוסדות יהודיים בשיקגו, אך עם זאת גורמי ביטחון בארצות הברית דחו את הדיווחים לפיהם המטענים יועדו להתפוצץ בבית כנסת בסמוך לביתו של אובמה.

הנשיא האמריקני הדגיש בהצהרה מיוחדת שהעניק לעיתונאים בעקבות חשיפת הפרשה, כי ארגון אל-קעידה בתימן הוא שאחראי לשליחת המטענים, והודיע כי בכוונת ארצות הברית "להרוס את השלוחה הזו של הארגון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק