הטייס ג'ון טרבולטה עוזר לקוואנטס

חברת התעופה ששניים ממטוסיה ביצעו נחיתת חירום עקב תקלות לא צפויות במנוע, זכתה לביקור של שחקן הקולנוע ג'ון טרבולטה. הכוכב ההוליוודי שהוא גם טייס בהכשרתו, נופף לשלום לקהל שהגיע לסידני לרגל חגיגות 90 שנה לחברת התעופה

חברת התעופה האוסטרלית קוואנטס מקבלת סיוע בלתי צפוי ליחסי הציבור שלה: החברה, ששניים ממטוסיה ביצעו נחיתת חירום עקב תקלות לא צפויות במנוע, זכתה לביקור של שחקן הקולנוע ג'ון טרבולטה.

הכוכב ההוליוודי שהוא גם טייס בהכשרתו, נופף לשלום מתוך מטוס איירבוס A-380 לקהל שהגיע לסידני לרגל חגיגות 90 שנה לחברת התעופה.

שלשום: מטוס הענק התפרק באוויר

נוסעי החברה בטיסה מסינגפור לאוסטרליה ביום חמישי לא ישכחו אותה לעולם: מטוס האיירבוס ביצע נחיתת חירום דקות לאחר ההמראה, לאחר שאחד המנועים החל להתפרק באוויר.

בתחילה היה חשד להתרסקות, לאחר שבאי בטאם באינדונזיה נמצאו שברים מהמטוס. רק אחר כך התברר כי מדובר בכיסוי של אחד המנועים שנפל לקרקע. עדי ראייה בסינגפור מסרו כי נשמע קול פיצוץ עז וענן עשן נראה אופף את המטוס בעודו באוויר. בתוך דקות בוצעה נחיתת החירום בהצלחה.

חברת התעופה קוואנטאס מסרה כי על המטוס מסוג איירבאס 380-A היו 459 נוסעים, ובשלב מסוים התגלו בעיות באחד המנועים. החברה הוסיפה כי המטוס נחת בביטחה ולנוסעים שלום.

אחד ממנהלי החברה, אלן ג'ויס, מסר כי "בשלב זה החלטנו לקרקע את כל מטוסי החברה מדגם A-380, עד שיהיה לנו מידע מספיק על הסיבה לתקלה". בחברה שללו אפשרות כי התקלה אירעה בשל ענן אפר וולקני כתוצאה מהתפרצות הר הגעש באינדונזיה בימים האחרונים.

ה-A-380 הוא מטוס הנוסעים הגדול בעולם. הוא מכיל שתי קומות ונמצא בשירות בחברות התעופה בעולם מאז 2007. חברת קוואנטס היא מהמובילות בבטיחות התעופה בעולם, כשברקורד שלה רק התרסקות קטלנית אחת ב-90 שנות פעילות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק