קנדה: זכו ב-11 מ' בלוטו - וחילקו את כל הכסף

בני זוג מקנדה נפרדו מסכום זכייה עצום בלוטו לטובת תרומה לקהילה - והדהימו את כל העולם. אלן וויולט לארג' החליטו שכסף זה לא הכל בחיים, ולמרות שנזקקו לו כדי לממן טיפולי כימותרפיה, העבירו כמעט את כל הסכום לכנסייה, לארגון הצלב האדום ולבתי חולים. "העיקר שיש לנו האחד את השני", סיכמו השניים את הנדיבות בחיוך

בני הזוג עם הצ'ק, רגע לפני שחילקו את הכסף (Yahoo)

רוחב לב מיוחד במינו: זוג קשישים בשנות ה-70 לחייהם מקנדה, שזכה לפני מספר חודשים בפרס של למעלה מ-11 מיליון דולרים בלוטו, הדהים את כל המדינה כשהחליט לחלק כמעט את כל כספי הזכייה לנזקקים.

את ההחלטה קיבלו אלן וויולט לארג', וזאת למרות שהם היו זקוקים לפחות לחלק מהכסף כדי לממן את טיפולי הכימותרפיה של ויולט, שחלתה לאחרונה בסרטן. למרות הכל, החליט הזוג הצנוע להשאיר בידו רק כשני אחוזים מסכום הזכייה ולהיפרד משאר הכסף.

"הכסף שיש לנו הוא כלום. העיקר שיש לנו אחד את השני", סיפר אלן על ההחלטה. אלן הוסיף כי אשתו הייתה מי שדחפה לטובת הנדיבות חסרת התקדים הזו, שבוע לאחר שאספו את כספי הזכייה. גם את הכסף שהחליטו להשאיר ברשותם, חילקו בני הזוג בקרב בני משפחתם.

"מה שאין - אי אפשר להפסיד"

אז לאן נתרמו כספי הזכייה? הזוג לארג' החליט לתרום את כספם בראש ובראשונה לכנסייה, ולאחר מכן גם למכבי האש, לבתי קברות, לארגון הצלב האדום ולבתי החולים בהם הייתה מאושפזת ויולט בתקופת הטיפולים בסרטן.

"מה שאף פעם לא היה לך, אתה אף פעם לא יכול להפסיד", אמרה ויולט, שהוסיפה כי אינה מתחרטת על ההחלטה. "אנחנו מאושרים ממה שיש לנו ובדרך בה בחרנו", הוסיף אלן. "אין לנו תכניות. אנחנו לא מטיילים ולא חיות לילה שמקפצות מבר לבר".

"לא היינו מיליונרים לפני זה, אבל היה לנו מספיק כדי להמשיך הלאה לפרישה", אמר אלן. נדיבותם של בני הזוג תפסה את תשומת ליבם של כלי תקשורת רבים בעולם והסיפור שלהם תופס את הכותרות במקומות רבים. "אנחנו בסך הכל עוד זוג זקן ופשוט", מנסה אלן לצנן את ההתלהבות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק