קבר אחים יהודי המוני התגלה ברומניה

למעלה מ-100 גופות של גברים, נשים, קשישים וילדים התגלו סמוך לעיר יאסי שברומניה. על מציאת הקבר הודיע מכון אלי ויזל. ועדה בינלאומית בראשות ויזל, חתן פרס הנובל, מסרה כבר בשנת 2004 כי למעלה מ-280 אלף יהודים רומנים ואוקראינים נרצחו ברומניה ובשטחים שבשליטתה. יאסי היא עיר שבה הייתה קהילה יהודית גדולה

קבר האחים שהתגלה ברומניה (AP)

קבר אחים של יהודים שנרצחו במלחמת העולם השנייה התגלה ברומניה - כך נמסר היום ממכון אלי ויזל.

למעלה מ-100 גופות של יהודים - גברים, נשים, ילדים וקשישים - נקברו באתר שהתגלה בתוך יער סמוך לעיר יאסי בצפון-מזרח רומניה. "אחד מהעדים ראה את ההוצאה ההמונית להורג משום שהחיילים חשבו שגם הוא יהודי והתכוונו לירות בו", מסר נציג של מכון ויזל. "הם חסו על חייו רק לאחר שהשתכנעו שהוא נוצרי".

ועדה בינלאומית בראשות חתן פרס נובל אלי ויזל מסרה כבר בשנת 2004 כי למעלה מ-280 אלף יהודים רומנים ואוקראינים נרצחו ברומניה ובשטחים שבשליטתה במהלך המלחמה, משום שרומניה הייתה בעלת בריתם של הנאצים. רבים מן היהודים נרצחו בפוגרומים כדוגמת הרצח ביאסי, שם נספו כ-15 אלף יהודים, וכן במחנות עבודה או ברכבות המוות.

ממכון ויזל נמסר עוד כי האזור בו נמצא קבר האחים נמצא בשטח דרכו התקדמו הכוחות הגרמנים והרומנים לקראת הפלישה לברית המועצות. ארכיאולוגים שביצעו חפירות ביער חשפו עד כה 16 שלדים. הרשויות ברומניה פתחו בחקירה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק