הילרי קלינטון: לא ארוץ שוב לנשיאות

מזכירת המדינה האמריקנית המבקרת בניו זילנד ואוסטרליה מפריכה את השמועות על כוונתה להתמודד שוב על הנשיאות בבחירות 2012 או 2016. קלינטון נשאלה במהלך ראיון טלוויזיוני אם היא תהיה נשיאה בעתיד, והיא השיבה: "אני מקווה שתהיה נשיאה לארה"ב, אבל לא אני"

לא תהיה נשיאה, למרות הכל. הילרי ואובמה (רויטרס)

"מישהי תהיה נשיאת ארה"ב, אבל לא אני" – כך אומרת הבוקר הילרי קלינטון במהלך ביקור בניו זילנד, ושמה קץ לשמועות על כוונתה להתמודד על הנשיאות בבחירות 2012 או 2016.

קלינטון אמרה בראיון לרשת הטלוויזיה של ניו זילנד כי היא מרוצה מאד מתפקידה הנוכחי כמזכירת המדינה. היא נשאלה אם היא תהיה המפקדת הכללית הראשונה של צבא ארה"ב (אחת מהגדרות התפקיד של הנשיא), והשיבה בשלילה. "אני מקווה שתהיה נשיאה לארה"ב, אבל לא אני", לדברי מזכירת המדינה.

"זה נחמד לבוא למדינות שהוכיחו כבר שהן יכולות לבחור בנשים לתפקידים הכי בכירים", הוסיפה קלינטון בהתייחס לשתי הנשים שכיהנו כבר כראש הממשלה בניו זילנד, ולראש הממשלה הנוכחית באוסטרליה, ג'וליה גילארד. המראיינים היקשו ושאלו במפורש אם אין בכוונתה להתמודד בבחירות לנשיאות, למרות המפלה של הדמוקרטים השבוע בבחירות אמצע הקדנציה, וקלינטון השיבה ב"לא" חד משמעי.

בתשובה לשאלה אחרת על תוצאות הבחירות, אמרה קלינטון כי "אכן מדובר בהפסד, אבל זה תואם את התבנית של תוצאות הבחירות לאורך ההיסטוריה. אני יודעת שהנשיא מתכוון לעבוד קשה בשנתיים הבאות כדי לבסס יחסים הדוקים עם הקונגרס ומנהיגיו החדשים, כדי לעשות דברים למען המדינה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק