הנוסע הסמוי בטיסה: קשיש שהפך לצעיר

הדיילים והנוסעים בטיסת "אייר קנדה" מהונג קונג לוונקובר נדהמו לראות שהקשיש הלבן שעלה למטוס נכנס לשירותים - ויצא מהם כצעיר בעל מראה אסייתי. הזייפן נעצר עם הנחיתה בקנדה כשברשותו מסכת סיליקון מתוחכמת, וביקש מקלט מדיני כפליט. קציני הביטחון: "הוא לא רק נראה קשיש, אלא התנהג כמו אדם זקן"

קשיש או צעיר? הנוסע המתחפש (CNN)

"משימה בלתי אפשרית" - הגירסה האסייתית: הרשויות בקנדה חוקרות אירוע חמור במהלכו נוסע צעיר בטיסת "אייר קנדה" התחפש לקשיש, במה שמגדירים הקנדים כ"מקרה מדהים של הסתרת זהות". רשת CNN חשפה את הסיפור יוצא הדופן.

התקרית התרחשה ב-29 באוקטובר בטיסת "אייר קנדה" AC-018 מהונג קונג לוונקובר. "התקבל מידע מאנשי הביטחון של חברת התעופה לגבי אפשרות של נוסע מתחזה בטיסה", כך בדיווח של שירותי הביטחון בקנדה. "הנוסע הופיע בתחילת הטיסה כקשיש לבן ולו ידיים שנראות צעירות מאוד. במהלך הטיסה הנוסע ניגש לשירותים, ויצא משם כצעיר בשנות ה-20 לחייו עם מראה אסייתי".

לאחר הנחיתה בקנדה ליוו אנשי הביטחון של שדה התעופה את הצעיר למעצר, שם הוא ביקש מקלט מדיני כפליט. ברשותו של הצעיר-קשיש נמצא תיק אחד, אולם שני תיקים נוספים החשודים כשייכים לו הכילו ביגוד אישי, כפפות ו"ערכת הסוואה", ובה מסכת סיליקון מתוחכמת של קשיש, כובע עור בצבע חום, משקפיים וז'קט חום". לבקשת השוטרים עטה הצעיר את התחפושת והודה שעלה כך למטוס. לא ברור בשלב זה מדוע הסיר את המסכה במהלך הטיסה, צעד שהוביל למעצרו.

הצעיר הודה שהוא עלה לטיסה עם המסכה והסיר אותה מספר שעות לאחר מכן. קציני הביטחון הקנדים אמרו כי "הוא לא רק נראה קשיש, אלא התנהג כמו אדם זקן". דובר חברת התעופה "אייר קנדה" מסר כי האירוע נמצא עדיין בחקירה, והוסיף: "יש מספר בדיקות זהות שמתבצעות לפני ההמראה, כולל בדיקה של שירותי הביטחון הסיניים. לא ברור איך הם לא עלו על הזיוף".

שירותי הביטחון בקנדה אישרו כי הצעיר השתמש בכרטיס עלייה למטוס של נוסע אחר, מסרו כי הוא נמצא במעצר אולם סירבו למסור פרטים נוספים.

רוצים לקבל עוד עדכונים מהעולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק