"פוענח הרצח הכפול של הישראלים במקסיקו"

לפני כ-3 שבועות נרצחו במקסיקו ישראלי ובתו, משה וספיר ארוך. הרבה השערות הועלו מאז בנוגע למניע לרצח, אולם הבוקר מדווחים כלי התקשורת במקסיקו כי המשטרה עצרה את הנהג של המשפחה, ואת אחיינו וקרוב נוסף בחשד לרצח. על פי החשד, הנהג ביצע את הרצח כנקמה. אחד העובדים שמע אותו אומר ביום הרצח: "ארוך לא משלם לי"

כלי התקשורת במקסיקו מדווחים כי פוענחה תעלומת הרצח הכפול של הישראלים משה ארוך בן ה-60 ובתו ספיר בת ה-24 לפני כשלושה שבועות. 

משה וספיר ארוך נמצאו ללא רוח חיים ב-15 באוקטובר בביתם במקסיקו סיטי, כשהם לבושים עדיין בפיג'מות ועל גופם סימני אלימות קשים. בתחילה חשדו במשטרת מקסיקו כי הרצח בוצע במהלך שוד, אולם בעקבות מספר הדקירות הרב שנמצא על הנרצחים, עלה החשד שמדובר ברצח מתוך נקמה אישית.

על פי הדיווחים במדינה, משטרת מקסיקו עצרה 3 חשודים ברצח: הנהג של המשפחה, אחיינו וקרוב משפחה נוסף. לטענת משטרת מקסיקו-סיטי, הנהג של משה ארוך החליט להתנקש בחייו משום שלא היה מרוצה מהיחס שקיבל מארוך. במקביל בודקים במקסיקו את החשד שמישהו אחר הזמין את הרצח ושילם לנהג תמורתו.

"הנהג אמר: 'ארוך לא משלם לי'"

"אחרי בדיקת הממצאים ואיסוף העדויות, הפרקליטות במקסיקו סיטי מדווחת שלכדה שלושה חשודים ברצח בני משפחת ארוך", אמר לתקשורת סגן התובע במרכז מקסיקו סיטי, חזוס רודריגז אלמיידה. "החשודים הם קרלוס סאנצ'ז, נהגו של איש העסקים, אחיינו אדיאל קאבלו סאנצ'ז ועוד קרוב משפחה נוסף. על פי החקירה חלק מבני משפחת סאנצ'ז עבדו, על פי החשד, עבור איש העסקים הישראלי".

אחד מעובדיו של ארוך סיפר לתקשורת במקסיקו כי שביום בו נרצחו השניים, הוא שמע את אחד מהחשודים אומר: "ארוך לא משלם לי בגלל שאני עובד בעוד עבודה". אותו חשוד הורה לעובד "להתכונן לעזוב את המקום בקרוב". אחת העוזרות סיפרה כי החשודים עזבו את הבית ברכב מסחרי שחור מיד אחרי הרצח. המשטרה הצליחה לאתר את כלי הרכב ובעקבות זאת עצרה את 3 החשודים לפני יומיים בעיר היקסקוולוקאן.

האחות: סוכנת סמויה שהפילה סוחרי סמים

משה וספיר ארוך הם אביה ואחותה של אורטל ארוך, שעלתה לכותרות לאחר ששימשה סוכנת סמויה של המשטרה והפלילה קבוצה גדולה של סוחרי סמים לפני כחודשיים. ארוך עלתה ארצה לפני שלוש שנים ממקסיקו, שירתה כחיילת שוטרת ולאחר תפקידה כסוכנת סמויה, גויסה כשוטרת מן המניין. 

למרות החשדות שעלו בתחילה כי סוחרי הסמים שנלכדו על ידי אורטל נקמו בשוטרת שחשפה אותם,  נפסלה האפשרות שהרצח בוצע במהלך שוד או עקב לכידת סוחרי סמים על ידי ארוך.

הבן שנותר בחיים: "עשו את זה אנשים שיודעים לעשות עבודה"

אלמוג ארוך, הבן שנשאר במקסיקו ונחקר בחשד למעורבות ברצח, הבהיר לפני כשבועיים בראיון בלעדי לחדשות 2, כי הוא אינו בגדר חשוד, וכי הוא תוחקר כחלק מנוהל של המשטרה המקסיקנית. "אני לא אצא ממקסיקו עד שלא אמצא את החשודים", אמר. "כולם חשודים בינתיים, היתיי עצור ארבעה ימים, תחת חקירות".

"יש 25 אנשי משטרה מחוץ לבית של הנהג של אבא, חושדים בו", חשף. "הרכב נגנב, נגנבו 30 אלף דולר מהבית. אנחנו לא יודעים, לא יודעים. הגופות כבר בדרך לארץ ואני עכשיו בשבעה". על חשדות המשטרה המקומית יכל לספר מאור כי "יש טביעות אצבעות, מצאו את מכשירי הטלפונים, יש שיחות, יש אס.אם.אסים, יש הרבה דברים. זה היה בין 2-3 אנשים. עשו את זה אנשים שיודעים לעשות עבודה".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק