מרהיב: כדורים פורחים בשמי אנגליה

"אפשר לתאר את הטיסה בכדור פורח כבריחה מהעולם", ניסה להסביר טייס כדור פורח, רגע לפני פתיחתו של פסטיבל הכדורים הפורחים השנתי בעיר בריסטול בבריטניה. טייס אחר מבין 130 הכדורים מספר, "זה כמו חוויה חוץ גופית". צפו במפגן המרהיב

"בריסטול פיאסטה" שנפתח בסוף השבוע, הוא פסטיבל הכדורים הפורחים השני בגודלו בעולם והגדול ביותר באירופה. "במהלך סוף השבוע אנחנו מצפים לראות שיגור של יותר מ-130 כדורים פורחים", אמר בהתרגשות אחד המארגנים, אלן הארדוויק. 

הארדוויק אמר ל"גרדיאן" הבריטי כי "תעופת הכדורים הפורחים כל כך תלויה במזג האוויר, אתה לא יכול לדעת מה יהיה עד השעה המיועדת להמראה. לפעמים, אפילו בשלב הזה אתה מחליט שזה לא בטוח ומבטלים את הטיסה ברגע האחרון".

טיסה בכדור פורח דומה לטיסה במטוס?

אז איך מרגישים על כדור פורח? קלייב ביילי, טייס כדורים פורחים, מסביר כי "זה מאוד קשה להסביר את ההרגשה על כדור פורח למישהו שלא היה על אחד אף פעם. אחד האנשים שטס איתי אמר שזה כמו חוויה חוץ גופית, אני נוהג לתאר את זה כך - אם היינו משוחחים כאן ולפתע העולם היה בורח מתחת לרגליך - זו ההרגשה". 

הראדוויק טוען, "אפשר לתאר את הטיסה בכדור פורח כבריחה מהעולם ביותר ממובן אחד. רגע אחד אתה על הקרקע, בסל ריק עם רעש המבער סביבך ואז, אם אתה עוצם את העיניים כשמשחררים את החבל, אתה לא מרגיש שום תנועה או צליל, אתה מטפס וכשאתה פותח את העיניים, אתה פשוט רואה את העולם נפתח מתחת. זה לא כמו טיסה במטוס, שם אתה טס ואתה יודע לאן תגיע. כאן אנחנו פשוט מתקדמים עם הרוח, כך תמיד אתה סקרן לדעת איפה תנחת".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק