לראשונה מזה 66 שנה: אישה רבנית בגרמניה

לראשונה מאז מלחמת העולם השנייה, תוסמך אישה לתפקיד רבנית בגרמניה: אלינה טריגר תקבל על עצמה את כל הזכויות של רבנים גברים - היא תנהיג קהילה, תערוך טקסים ותלמד שיעורי דת. אף אישה לא עשתה זאת במדינה ב-66 השנים האחרונות

הרב אלינה טריגר (הבי בי סי)

אלינה טריגר עשתה היסטוריה כשהפכה לאישה רבנית לראשונה במדינה מאז מלחמת העולם השנייה. כמו רבים ממזרח אירופה שהיגרו לגרמניה, טריגר הגיעה מאוקראינה, וחיפשה התחלה חדשה. היא החלה לשמש רבנית בצעד שהיה לא רק משמעותי עבורה, אלא גם בהיסטוריה הגרמנית. האישה האחרונה שנהגה כמותה - נרצחה על ידי הנאצים בזמן המלחמה.

לטקס ההסמכה הצפוי לאילנה יגיעו רבנים ורבניות מכל העולם וגם נשיא גרמניה. "זו לא אני שבחרתי את התפקיד - זה התפקיד שבחר אותי, זה חשוב להמשיך קדימה לעתיד ולא להתעוור מזוועות העבר", אמרה הרבנית טריגר בברלין.

התנועה היהודית מגרמניה הולכת וגדלה

עם מינויה לתפקיד טריגר לא שוכחת את מי שמילאה את התפקיד לפניה, רג'ינה ג'ונס. "היא נשכחה למשך זמן רב", אמרה טריגר. ג'ונס גדלה ולמדה בברלין ונרצחה באושוויץ בשנת 1944 אחרי שגורשה ממחנה טרייזנשטאט".

עם כניסתה לתפקיד, אלינה טריגר תקבל על עצמה את כל הזכויות של רבנים זכרים: היא תנהיג קהילה, תערוך טקסים ותלמד שיעורי דת. התנועה הליברלית, שהינה התנועה הרפורמית היהודית היחידה שמאפשרת לנשים למלא תפקידי רבנים, הולכת ותופסת תאוצה במיוחד בארצות הברית, שם הוסמכה אישה ראשונה לתפקיד בשנת 1972. 

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק