שגרירה חדשה לישראל: מלכת היופי מפרגוואי

הודות למשרד החוץ, צפויה להגיע לישראל בשבוע הבא שגרירה מיוחדת במינה. מלכת היופי לשעבר של פרגוואי, מריה חוזה מלדונדו, תחבור לעוד 13 סטודנטים מאמריקה הלטינית שענו נכונה על חידון בנושא ישראל ותגיע ארצה. האם אתם מוכנים לקצת אבק כוכבים לטיני?

היכונו למשב רוח לטיני מרענן: מלכת היופי לשעבר של פרגוואי תגיע בשבוע הבא לביקור בישראל, זאת לאחר שזכתה בחידון טריוויה של משרד החוץ. מטרת הביקור היא להפוך את היפהפייה ו-13 סטודנטים נוספים לשגרירי הסברה של ישראל בעולם.

זוהי השנה השלישית בה משרד החוץ הישראלי עורך תחרות ידע בקרב סטודנטים באמריקה הלטינית, כשהמנצחים זוכים בסיור מתנה בארץ. 14 הצעירים שענו בצורה הנכונה ביותר על מאה שאלות בנושאים שונים הקשורים לציונות וישראל יובאו הנה במטרה להפיץ את בשורת "ישראל יפה".

מריה חוסה מלדונאדו גומז, שהפגינה ידע נרחב על מדינתנו הקטנה ומתמחה בימים אלו בבית המשפט העליון בפרגוואי, תסקר את הביקור כולו בפייסבוק ובטוויטר האישי שלה. במהלך הסיור בישראל יזכו הזוכים בחידון לבקר באתרים הקדושים ליהדות ולנצרות בכל רחבי הארץ. הם ייפגשו עם חיילים, יקבלו סקירה מדינית במשרד החוץ ואפילו יבקרו בשדרות.

"באמצעות החידון הזה, אלפי סטודנטים מאמריקה הלטינית למדו על ישראל בצורה יסודית והבאנו אותם להתעניין בנושאים של'ישראל היפה' ולא בנושאים הפוליטיים", הסביר האחראי על החידון מטעם משרד החוץ, השגריר יאיר רקנאטי, בשיחה עם העיתון מעריב. "החידון שודר במדינות רבות בטלוויזיה. מדובר ברווח נקי להסברה הישראלית".

מנהל מחלקת דרום אמריקה במשרד החוץ, בועז רוטקין, הוסיף: "החידון שיזם משרד החוץ מסייע לנו לחשוף את ההיסטוריה הישראלית, את ההישגים של ישראל וזוכי פרס נובל, את הקיבוץ ונושאים אחרים שפחות מוכרים לקהל היעד שאליו מופנה החידון - דור העתיד של אמריקה הלטינית".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק