האישה שמתעלפת ברגע שהיא צוחקת

מדענית בריטית בת 35 סובלת מתופעה מוזרה במיוחד. כל פעם שהיא נבהלת, מופתעת או צוחקת - היא מתעלפת במקום. בראיון לתקשורת היא מגלה כי היא מתעלפת לא פחות מ-100 פעמים ביום

רק אל תצחיקו אותה. קלייר אלן (חדשות 2)

אל תצפו לפגוש אותה בסרט קומי: מדענית בריטית בשם קלייר אלן סובלת מתסמונת נדירה במיוחד. שניות לאחר שהיא מתחילה לצחוק, היא לפתע שוקעת בשינה עמוקה, מה שגורם לה להתעלף לא פחות מ-100 פעמים ביום.

"ההתקפים נגרמים מכל הפתעה רגשית או פחד, אך ההשפעה הגדולה ביותר נגרמת כאשר אני צוחקת", מתוודה אלן. אך הבריטית בת ה-35 משתדלת ככל יכולתה להמשיך ולחיות חיים נורמליים.

"הסימפטום הראשון היה שהחל להישמט לי הראש, כמו ילד קטן שנרדם", היא משחזרת ומוסיפה: "אחרי חצי שנה פשוט התחלתי להתעלף במקום ולהיכנס לשינה עמוקה".

"לא חשה כאב"

למרות שגופה של אלן נרדם לחלוטין במשך בין 30 שניות לחמש דקות, מוחה נשאר צלול והיא נמצאת בהכרה מלאה. היא חושפת כי אם מישהו מזיז למשל את הכיסא ממקומו או רואה אדם מצחקק, היא יכולה פשוט להתמוטט.

"אני לא חשה כאב", אומרת אלן, "אבל הדיבור שלי נעצר אז אני לא יכולה לתקשר עם הסובבים אותי כאשר ההתקף מתרחש. רגעים אחר כך אני מאבדת את הראייה ואז אני נופלת על הרצפה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק