המטוס הגדול בעולם התפרק באוויר

דרמה בשמי סינגפור: מטוס נוסעים של חברת התעופה האוסטרלית נאלץ לבצע נחיתת חירום דקות לאחר ההמראה, לאחר שאחד המנועים החל להתפרק בעודו באוויר. איש מבין 459 נוסעי המטוס, מדגם איירבאס A-380 - מטוס הנוסעים הגדול בעולם - לא נפגע

פחד ואימה בשמיים: מטוס נוסעים של חברת התעופה האוסטרלית קוואנטאס (QANTAS) שהמריא מסינגפור בדרכו לאוסטרליה ביצע הלילה נחיתת חירום דקות לאחר ההמראה, לאחר שאחד המנועים החל להתפרק באוויר.

בתחילה היה חשד להתרסקות, לאחר שבאי בטאם באינדונזיה נמצאו שברים מהמטוס. רק אחר כך התברר כי מדובר בכיסוי של אחד המנועים שנפל לקרקע. עדי ראייה בסינגפור מסרו כי נשמע קול פיצוץ עז וענן עשן נראה אופף את המטוס בעודו באוויר. בתוך דקות בוצעה נחיתת החירום בהצלחה.

חברת התעופה קוואנטאס מסרה כי על המטוס מסוג איירבאס 380-A היו 459 נוסעים, ובשלב מסוים התגלו בעיות באחד המנועים. החברה הוסיפה כי המטוס נחת בביטחה ולנוסעים שלום.

אחד ממנהלי החברה, אלן ג'ויס, מסר כי "בשלב זה החלטנו לקרקע את כל מטוסי החברה מדגם A-380, עד שיהיה לנו מידע מספיק על הסיבה לתקלה". בחברה שללו אפשרות כי התקלה אירעה בשל ענן אפר וולקני כתוצאה מהתפרצות הר הגעש באינדונזיה בימים האחרונים.

ה-A-380 הוא מטוס הנוסעים הגדול בעולם. הוא מכיל שתי קומות ונמצא בשירות בחברות התעופה בעולם מאז 2007. חברת קוואנטאס היא מהמובילות בבטיחות התעופה בעולם, כשברקורד שלה רק התרסקות קטלנית אחת ב-90 שנות פעילות.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק