ברלוסקוני: עדיף להיות מלא תשוקה לנשים מאשר הומו

אם זה לא היה עצוב, זה ודאי היה מצחיק: ראש ממשלת איטליה התייחס היום בכנס במילאנו לסקנדל האחרון סביבו וסביב נערה בת 17 ממרוקו. "אם מדי פעם אני מסתכל על פניה של נערה יפה – אז זה טוב יותר מלהיות הומוסקסואל", אמר וזכה לגל צחוק. ארגוני זכויות אדם ופוליטיקאים מגנים אותו בחריפות

התקפה היא ההגנה הטובה ביותר? לא בטוח. סילביו ברלוסקוני, ראש ממשלת איטליה, מחולל השערוריות, מנסה כעת להתמודד עם האחרונה שבהן - מרוקנית בת 18, שנטען כי שכב איתה ושילם לה כדי שלא תספר. היום הוא אומר: "טוב יותר להיות מלא תשוקה לנשים יפות מאשר להיות הומו".

ברלוסקוני, 74, הגיב לחשדות לפיהן בילה לילה עם רקדנית הבטן קרימה קיאק, כיום בת 18 - כשהייתה קטינה. על פי החשד, הוא נתן לה כסף, ענק יהלומים וגם רכב.

"אני עובד קשה מאוד ואם מדי פעם אני מסתכל על פניה של נערה יפה - אז זה טוב יותר מלהיות הומוסקסואל", אמר היום ברלוסקוני בתצוגת אופנועים במילאנו. ההערה השנויה במחלוקת התקבלה בשאגות צחוק בקהל.

"אמשיך לעשות כך כי כזה אני"

פוליטיקאים איטלקים מכל קצוות הקשת הפוליטית ביקרו את ברלוסקוני ואף קראו לו להתפטר. אך ראש הממשלה אמר לתומכיו שבחירות מוקדמות יהיו אסון למדינה, שמנסה להתגבר על המשבר הכלכלי.

הוא מתעקש שהסקנדל האחרון "בושל בידי רודפים מהשמאל ומהתקשורת", כדי להדיח אותו מכסאו. "אל תקראו עיתונים, הם רק מטעים אתכם", אמר היום לקהל. "למרות כל המתקפות, אנו השגנו כל כך הרבה מטרות ויש לנו רוב להמשך הכהונה".

בהתייחסו ישירות לקיאק בת ה-18, אמר: "חכו ותראו, זה יוברר ויחלוף. רק עזרתי למישהי וזה הכול. הייתי מתבייש לולא עשיתי זאת, ואמשיך לעשות כך כי כזה
אני".

פאולו פאטנה, פעיל זכויות אדם איטלקי, תקף בחריפות את הערותיו של ראש הממשלה. "זו מתקפה וולגרית, שפוגעת לא רק בהומוסקסואלים אלא גם בנשים. מה שהוא אמר מצביע על חוסר כבוד מוחלט לאנשים ומראה שוב את האקלים המביש שאופף את ראש הממשלה ושגורר את המדינה למטה".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק