האם נמצאה תרופה להצטננות החורף?

כולם מכירים את התסמינים של ההצטננות העונתית. היא אולי מזכירה במקצת את השפעת, אבל מדובר בווירוס אחר שתוקף אותנו לפחות פעם בשנה. כעת, מגיעות חדשות טובות מהממלכה הבריטית, שם הכריז צוות חוקרים היום כי ייתכן שמצא תרופה שתוכל למנוע את ההתקררות. הקץ לתעשיית ממחטות האף?

מזור לשפן הקטן: צוות מחקר בבריטניה הודיע היום כי השיג פריצת דרך בגילוי סדרה חדשה של תרופות שייתכן שבעתיד תוכל למגר לגמרי את תופעת ההצטננות המרגיזה שפוקדת אותנו מדי חורף.

עד עכשיו טופלה ההצטננות בעיקר על ידי משככי חום וכאבים שעזרו לחולים להתמודד עם הבעיה, אך לא נלחמו ישירות בווירוס. כעת, כך טוענים החוקרים, ייתכן שאנטיביוטיקה חדשה תצליח "לתקוף" את הווירוס בתוך התאים החולים ולחסל אותו.

"הווירוס של ההצטננות נמצא תמיד בתוך הגוף", הסביר ד"ר לאו ג'יימס, מי שעומד בראש צוות המחקר. "ברגע שהגוף נחלש, אז התאים החולים מצליחים לתקוף את התאים הבריאים", הוסיף ג'יימס.

כעת, באמצעות האנטיביוטיקה החדשה עליה עובדים החוקרים, ייתכן שניתן יהיה "לנקות" את הגוף מווירוס הצינון ולמנוע ממנו לתקוף את התאים הבריאים, גם במקרה של חולשה. בהמשך, מבטיח ג'יימס, ייתכן שניתן יהיה לתעל את התגלית החדשה גם למחלות ויראליות נוספות, כמו למשל "הקאות חורף" ואחרות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק