מחקר: התעמלות מפחיתה בחצי סיכוי להתקררות

אם הייתה חסרה לכם סיבה נוספת לצאת החוצה ולהתאמן, אולי מחקר חדש יגרום לכם לקום מהספה. מדענים אמריקנים גילו כי התעמלות מפחיתה בחצי את הסיכוי להתקררות ומקלה על התסמינים המרגיזים. אז למה אתם מחכים? במקום להתעטש - תתחילו לרוץ

במקום להתעטש - תתחילו להתאמן (חדשות 2)

ריצה, הרמת משקולות ושכיבות שמיכה יכולים לא רק לחטב את הגוף שלכם - אלא כנראה גם לשמור עליו מפני אחת התופעות המעצבנות של החורף: הצינון.

מחקר אמריקני חדש שפורסם אתמול גילה כי הסיכוי של אנשים שמתעמלים באופן קבוע ללקות בהתקררות קטן במחצית ביחס לאלה שמתעקשים להמשיך ולשבת על הכורסה. כמו כן נמצא שתסמיני הצינון בקרב מי שמתאמן חמש פעמים בשבוע, נמשכים הרבה פחות זמן והם פחות חמורים.

במשך שלושה חודשים, בתקופת הסתיו והאביב, עקבו המדענים אחרי 1,000 מתנדבים בגילאי 18-85. הם שאלו אותם לגבי הדיאטה שלהם, המצב הבריאותי, המצב הנפשי והפעילות בה הם עוסקים, אם בכלל. הם השוו בין התוצאות ומצאו כי אלה שהעידו על עצמם כבעלי כושר גופני טוב ודיווחו על אימונים סדירים גם נטו לחלות הרבה פחות.

ההתעמלות, כך גילו החוקרים, מעוררת את מערכת החיסון וגורמת לתאים לפעול בצורה מוגברת יותר כשלוש שעות לאחר האימון. ככל שאדם עושה יותר פעילות גופנית, לדבריהם, כך גדלה הכוננות של המערכת החיסונית נגד חיידקים ופולשים.

"הנשק הטוב ביותר בתקופת 'עונת השפעת' היא לצאת החוצה כל יום וללכת ברגל לפחות חצי שעה", משוכנע ד"ר דיוויד נילמן, ראש המחקר.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק