פיצוץ גז בבתי הקהילה היהודית במנצ'סטר

דיווח ראשוני: 3 בתים קרסו, לפי דיווחי הרשתות הבריטיות, בעקבות פיצוץ גז ברובע היהודי בפרבר סמוך לעיר מנצ'סטר. ככל הנראה, חמישה מבוגרים ושני ילדים חולצו מההריסות. אחד מהפצועים, כנראה אישה - במצב קשה. מחפשים אחר לכודים נוספים

דיווח ראשוני: לפחות 3 בתים קרסו ברובע היהודי בעיירה סלפורד הסמוכנה למנצ'סטר, אנגליה, לאחר פיצוץ גז. במקום, לפי דיווחים של הרשתות הבריטיות, מספר לכודים. הפיצוץ אירע סמוך לשעה 7:00 בבוקר, שעון מקומי.

לפחות אישה אחת חולצה. רשת ה-BBC דיווחה כי חמישה מבוגרים ושני ילדים חולצו מהבתים בדרגות פציעה שונות. טוני לנדר, איש שירותי הכבאות של מנצ'סטר, אמר לרשת "סקיי" כי "חילצנו אישה מבוגרת מההריסות. למרות זאת, יש לנו דיווחים שייתכן וישנם עוד לכודים. זה מצב די מסוכן. הצוותים נמצאים בזירה, מכבים את האש ומחפשים אחר לכודים".

אדם אחד נלקח לבית החולים עם "פציעות קשות ביותר", אך טרם ברור האם מדובר באישה שחולצה. ארבעה פצועים אחרים תוארו כ"הולכים על רגליהם", ונלקחו גם הם לבית החולים.

הכבישים סביב האזור נסגרו לתנועה. ממשטרת ישראל נמסר כי "רשתות זרות מדווחות על פיצוץ ב-3 בניינים ברובע היהודי בשכונת סלפורד במנצ'סטר באנגליה, ישנם לכודים, מדובר בפיצוץ גז, הנושא עדיין בבדיקת הגורמים הביטחוניים באנגליה".

הקהילה היהודית, כך לפי ויקיפדיה, מהווה 2.4% מהעיר סלפורד. אחוז היהודים בקרב אוכלוסיית בריטניה כולה, היא 0.5%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק