מעשנים בעבודה? המשכורת שלכם תיפגע

חשבתם לצאת בזמן העבודה החוצה בשביל להירגע ולעשות הפסקה קצרה לעישון? תחשבו שוב. מתברר שבמועצה מקומית אחת באנגליה החליטו לתקצב את זמן הפסקת הסיגריה ולא להחשיב אותה כחלק משעות העבודה. העובדים יתבקשו "להעביר כרטיס" בכל פעם שייצאו להפסקה ויחזרו ממנה – וחלקם כבר זועמים: "מדובר ברודנות לשמה"

המלחמה במעשנים עולה שלב (חדשות 2)

מעשנים בעבודה - לתשומת לבכם: עובדים במועצה מקומית במזרח אנגליה יחוייבו מעתה "להעביר כרטיס" כשהם יוצאים להפסקת סיגריה במהלך יום העבודה, כדי ששכרם יהיה שונה מאלה שלא יוצאים ועובדים ברציפות במהלך יום העבודה. כך, על פי חוק חדש שייכנס לתוקף בימים הקרובים בתחום השיפוט של המועצה.

לא כל צוות עובדי המועצה, בשם ברקלנד, מרוצים ממנה - חרף העובדה שיש לה גם פן בריאותי. "לכל אחד מגיעה הפסקה בעבודה. זהו חוק רודני לחלוטין", טוען אחד העובדים בה, סיימון קלארק.

יחסוך גם כסף

הנהלת המועצה טוענת מצדה, כי המהלך נועד "לצמצם את העישון במקום העבודה ולהטיב עם אלו שלא מעשנים". מוקדם יותר השנה אף התבקשו העובדים למלא שאלון קצר ובו שאלות על הרגלי העישון שלהם בזמן העבודה. התוצאות גילו שחמישית מהעובדים מעשנים וכשליש מהם אינם עושים "כניסה" ו"יציאה" בכל הפסקה שכזו.

הנוהל החדש, שאמור לחסוך לא מעט כסף, נכנס כעת לתקופת ניסיון של שישה חודשים ומתנגדיו לא ממש ששים לשתף איתו פעולה. "לכל אחד יש את הדרך שלו להתרכז בעבודה", אומר יו"ר המועצה וויליאם נאן. "יש כאלו ששותים קפה ויש כאלו שצריכים הפסקת סיגריה קטנה כדי שיוכלו לחזור אל השולחנות שלהם יותר מפוקסים". 

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק