יוזף פריצל מתאר את ההתעללות: "מדובר באהבה, לא פשע"

יוזף פריצל, המפלצת מאוסטריה שכלא ועינה את בתו ואת ילדיהם המשותפים שנים ארוכות במרתף הבית, מדבר בפעם הראשונה. הוא מספר לתקשורת את גרסתו לאירועים מתוך הכלא – ואין בה לא חרטה ולא הכאה על חטא

שיחה עם מפלצת: לראשונה מאז נחשפה הפרשה המזעזעת, בה כלא את בתו במשך 24 שנים, אנס אותה והביא עמה ילדים לעולם - מדבר יוזף פריצל, שנידון למאסר עולם בבית הכלא באוסטריה. הוא מספר בקור רוח על החיים שלו, מבלי טיפה אחת של חרטה.

בשנה שעברה נחשף סיפורה של אליזבת בת ה-24, שהצליחה להימלט ממרתף ביתה לאחר שעברה התעללות מתמשכת במשך שנים ארוכות, במסגרתה הוכרחה להביא עם אביה, יוזף פריצל, שבעה ילדים לעולם. היא גם הפילה מספר תינוקות. לאחר שנעצר, נכלא ונידון למאסר עולם - הצליח כתב העיתון הגרמני "בילד" לפגוש אותו ולראיין אותו.

"אני בבידוד, בתא בגודל 11 מטר מרובע", הוא מספר. "בפנים יש גם שירותים, אך יש מחיצה בתוך התא. יש לי בו מעט תמונות". על שגרת יומו הוא גם מפרט: "אני מטייל בחצר כל יום במשך חצי שעה, נח בצהריים וצופה בסדרה האמריקנית 'שני גברים וחצי'". יש לו גם גינת ירק, אותה הוא מטפח.

על גרושתו: "היא עדיין אוהבת אותי"

את המעשים המזעזעים שביצע בבתו, מסביר פריצל: "מדובר באהבה, לא מדובר בפשע", הוא אומר. על אשתו שהייתה עמו במשך 50 שנה - והתגרשה ממנו אחרי התפוצצות הפרשה, אמר פריצל: "אני משוכנע שהיא עדיין אוהבת אותי. כשאשתחרר אחזור אליה ואטפל בה".

בימים אלו הוא גם כותב בכלא זיכרונות, שם הוא מתאר את עצמו כאב אוהב ודואג ל-13 ילדיו. הילדים בינתיים בוגרים וחיים בזהות בדויה. לאליזבת יש בן זוג אמיתי, ופריצל יכול להמשיך לפנטז על העתיד - כי הוא יסיים את חייו בכלא.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק