ברזיל: נשיאה חדשה, מדיניות ישנה

דילמה רוסף היא האישה הראשונה שנבחרת להנהיג את ברזיל. בעצרת הניצחון היא הבטיחה שלא תנוח עד שתמגר את העוני מהמדינה הגדולה באמריקה הלטינית. ומה על הפרק? בעיקר הכנות לקראת המונדיאל והאולימיפאדה

הנהגה נשית ברזיל: דילמה רוסף, האישה הראשונה שנבחרה לשמש נשיאת ברזיל נשבעה להלחם בעוני מבלי לזעזע את הכלכלה של המדינה הדרום אמריקנית הגדולה ביותר.

למרות השינוי המגדרי בצמרת השלטון, רוסף - שתיכנס לתפקיד בתחילת 2011 - לא אמורה לערוך שינויים מרחקי לכת במדיניות הברזילאית הנוכחית. במהלך הקמפיין שלה, היא הבטיחה להמשיך את דרכו של הנשיא היוצא לולה דה סילבה, ולהמשיך את הצמיחה בברזיל.

האישה שכיהנה שנים ארוכות מאחורי הקלעים, תגייס בימים הקרובים את הקבינט שלה משורות אנשיו של דה סילבה, במטרה להמשיך לנסות לצמצם את הייבוא ככל שניתן על ידי שליטה על ערכו הנמוך של המטבע הברזילאי - הריאל.

על סדר היום - גביע העולם בכדורגל והאולימפיאדה

"לא ננוח כשיש עדיין ברזילאים רעבים, כשיש עדיין משפחות שחיות ברחובות, כשילדים ננטשים לגורלם", אמרה רוסף בת ה 62 בעצרת הניצחון שלה בבירה ברזיליה. רוסף זכתה ב-56 אחוזים מקולות הבוחרים וגרמה לחוזה סרה, מועמד מפלגת המרכז שהתייצב מולה להודות בהפסד. סרה כנראה יפנה את מקומו לדמות חדשה, הסנאטור אייסו נווס שמתכוון להנהיג אופוזיציה לוחמת.

רוסף תהיה זו שתכין את המדינה לאירוח גביע העולם בכדורגל ב 2014 ואת האולימפיאדה, שנתיים מאוחר יותר. מדיניות החוץ של ברזיל, שניסתה לתווך בין אירן לקהילה הבינלאומית, ויצרה יחסים חמים עם מנהיגי שמאל מאמריקה הלטינית כמו איבו מוראלס הבוליביאני או הוגו צ'אווז מוונצואלה, לא צפויה להשתנות עם חילופי ההנהגה.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק