שני חשודים בפעילות טרור נעצרו בשוודיה

כשברקע מדווח על חשיפת המטענים שהיו בדרכם לארה"ב, מודיעה היום שוודיה כי שני חשודים בתכנון לבצע פעולת טרור בשטחי המדינה נעצרו - במסגרת גל מעצרים רחב היקף. זאת, הודות למידע מודיעיני שהתקבל ברשויות הביטחון. חשש בשטוקהולם: איום הטרור חוזר

כוחות ביטחון. ארכיון (רויטרס)

איום הטרור על אירופה לא הוסר: רשויות הביטחון בשוודיה הודיעו היום כי שני חשודים בפעילות טרור נעצרו בעיר גוטנבורג בצפון-מערב המדינה. המשטרה המקומית הודיעה כי המעצר התאפשר הודות ל"מידע שהעביר אלמוני על מטען שעלול להתפוצץ בעיר, הנחשבת לשנייה בגודלה במדינה.

"בעקבות המידע המודיעיני, החלה המשטרה בסריקות בעיר, ועצרה מספר חשודים בפעילות חבלנית עויינת", דיווח ערוץ הטלוויזיה המקומי TV4. "העצורים חשודים בפעילות טרור", הדגיש דובר משטרת שוודיה, גור בליטקס.

אנשי הביטחון התפרסו בעיר

בעקבות מעצרם של השניים, גבר החשש בשוודיה כי איום הטרור במדינה עודו קיים. כלי תקשורת במדינה דיווחו כי אמצעי ביטחון תוגברו ברחבי גוטנבורג, ואנשי ביטחון התפרסו בעיר. על פי דיווחים אחרים צפויים מעצרים נוספים באותה הפרשה, אם כי עדיין לא ברור אם נתפסו ברשות החשודים אמצעי חבלה.

גל המעצרים במדינה מתבצע על רקע חשיפתם של שני מטעני החבלה שתוכננו לפגוע בבתי כנסת יהודיים בשיקגו, וקצת יותר מחודש אחרי אזהרת המסע שפרסמה ארצות הברית מפני הנסיעה למדינות אירופה. זאת, בעקבות מידע מודיעיני מהימן שהתקבל על כוונתם של ארגוני ג'יהאד עולמי לבצע פעולות טרור ברחבי היבשת.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק