22 פצועים בפיגוע התאבדות באיסטנבול

פיגוע בחגיגות העצמאות: 22 בני אדם נפצעו היום בפיצוץ עז שאירע ב"כיכר תקסים" שבמרכז איסטנבול - במהלך חגיגות יום העצמאות ה-87 של טורקיה. בין הפצועים - 10 שוטרים, שניים מהם במצב קשה. שני חשודים נעצרו בחשד למעורבות בפיגוע

פיגוע תופת, הבוקר באיסטנבול שבטורקיה: 22 בני אדם נפצעו כשמחבל מתאבד התפוצץ בכיכר "תקסים" במרכז העיר, כשברקע נערכות חגיגות יום העצמאות ה-87 של המדינה. בשלב זה שום גורם לא נטל על עצמו אחריות לפיגוע, אך הרשויות מדווחות על מעצרם של שני בני אדם בחשד לתכנונו.

על פי הדיווחים, עשרה מהפצועים הם שוטרים ויתר הפצועים הם אזרחים. מצבם של שניים מהפצועים מוגדר קשה והם הועברו לבית החולים "סיסי אטפאל" הסמוך למקום. אזור הפיגוע נסגר תחילה לתנועת כלי רכב מחשש להימצאותו של מחבל מתאבד נוסף - אך כעבור זמן מה חלף החשש.

מחקירה ראשונית של הפיגוע עולה כי ככל הנראה ניסה המחבל המתאבד להיכנס לאוטובוס ובו עשרות שוטרים - אך מסיבה שאינה ברורה, התפוצץ המטען שהיה עליו מבעוד מועד.

גינויים חריפים בטורקיה לפיגוע

בטורקיה הגיבו בזעם על הפיגוע, לרבות התזמון בו הוא בוצע. "מעולם לא נאפשר לאלו השואפים לפגוע בשקט, ביציבות ובביטחונה של טורקיה להשיג את מטרותיהם", אמר היום ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן בתגובה ראשונה לפיגוע. "אחדותנו היא התשובה הטובה ביותר לאלו המנסים למנוע את התפתחותה של טורקיה".

כיכר "תקסים" נחשבת לאחד הסמלים הבולטים של עצמאותה של טורקיה החילונית. מדי שנה נערכים במקום אירועים רשמיים לרגל חגיגות העצמאות, ועשרות אלפים פוקדים אותה.

החגיגות נדחו בגלל מזג האוויר

ביום שישי ציינה טורקיה את יום השנה ה-87 לציון הקמת המדינה החילונית, מאז המהפיכה של מוסטפה כמאל אתאטורק. החגיגות הרשמיות החלו כבר בסוף השבוע, אך חלקן נדחו להיום בשל תנאי מזג האוויר בחלק מן הערים במדינה.

בשבועות האחרונים אירעו מספר פיגועים של ארגון המחתרת הכורדי PKK נגד מטרות צבאיות טורקיות. עם זאת, בשלב זה עדיין לא ברור האם גם מאחורי הפיגוע הבוקר עומד הארגון.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק