דיווח: 20 מטעני חבלה נוספים נשלחו מתימן לארצות הברית

הכוננות הגבוהה נמשכת בנמלי התעופה בארצות הברית, על רקע חשיפתם של שני מטעני חבלה על מטוסים - שיועדו להתפוצץ בבתי כנסת בשיקגו. הבוקר מדווח כי 20 מטענים נוספים נשלחו מתימן לארה"ב - לשם אותה המטרה. אובמה: נפעל לחיסול אל-קעידה בתימן

בארצות הברית נמשכת חקירת התקרית הביטחונית החמורה, בה נשלחו שני מטעני חבלה שנתפסו על מטוסים שהיו בדרכם למדינה. הלילה הודיע הנשיא ברק אובמה כי שני המטענים, שנתפסו בדובאי ובבריטניה, יועדו להתפוצץ ככל הנראה במוסדות יהודיים בשיקגו, אך עם זאת גורמי ביטחון בארצות הברית דחו את הדיווחים לפיהם המטענים יועדו להתפוצץ בבית כנסת בסמוך לביתו של אובמה.

הנשיא האמריקני הדגיש בהצהרה מיוחדת שהעניק לעיתונאים בעקבות חשיפת הפרשה, כי ארגון אל-קעידה בתימן הוא שאחראי לשליחת המטענים, והודיע כי בכוונת ארצות הברית "להרוס את השלוחה הזו של הארגון".

גם תימן חוקרת האירוע

אותו ארגון תימני הוא שעמד מאחורי ניסיון הפיגוע שנכשל בערב חג המולד בארצות הברית, כשהמחבל הניגרי עומר פארוק אל-מוטאלב נעצר רגע לפני שפוצץ עצמו במטוס נוסעים של חברת "דלתא" מעל שמי דטרויט. אובמה שיבח גם את שיתוף הפעולה המודיעיני ע סעודיה, שסיפקה את המידע על המטענים שנשלחו.

ואולם, נראה כי שני המטענים שנחשפו אמש הם רק "קצה הקרחון" בחידוש הניסיונות של ארגוני הג'יהאד העולמי לפגוע בארצות הברית. הבוקר מדווח העיתון הבריטי "דיילי טלגרף" כי לא פחות מ-20 מטענים נוספים נשלחו מבירת תימן צנעא - כשמטרתם גם כן, לפגוע בבתי כנסת. בעקבות האיומים, הכוננות הביטחונית בנמלי התעופה בארצות הברית עדיין עומדת בעינה.

במקביל, הודיעו גורמים רשמיים בתימן כי גם בצנעא החלו בחקירת האירוע. עם זאת, טענו מספר גורמים במדינה כי הנהלים הביטחוניים החמורים לפיהם נוהגים בנמל התעופה בבירה "מחמירים מאוד", ודחו את האפשרות כי המטענים אכן נשלחו מהמדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק