ברק אובמה: על המטוס היו חומרי נפץ

עם תום החקירה הראשונית של המטענים החשודים שהועלו על מטוס של חברת התעופה UPS, התברר כי שתי חבילות הכילו ככל הנראה חומרי נפץ. המטענים החשודים, שהורדו מהמטוס בדובאי ובדרבי שבאנגליה, נבדקים עתה על ידי גורמי הביטחון. במקביל הונחו ראשי הקהילות היהודיות להגביר את עירנותם

בניאום מיוחד, אמר נשיא ארה"ב ברק אובמה כי על מטוסה של חברת UPS נמצאו חומרי נפץ, אך למרבה המזל לא הגיעו ליעדם - בתי כנסת בעיר שיקגו. "המודיעין שלנו קיבל את ההתרעות, ואנחנו עבדנו בשיתוף פעולה על מנת שהמטענים החשודים לא יגיעו ליעדם בארה"ב". אובמה המשיך ואמר כי אנשי אל קאעידה במדינות ערב הם אלה שאחראים "לתחבולת הטרור", כלשונו.

עוזרו של הנשיא אובמה, ג'ון ברנאן, הוסיף במסיבת עיתונאים כי שתי החבילות החשודות לא הגיעו לארה"ב, אלא הורדו מהמטוס בעצירות הביניים שלו - בדובאי ובעיר דרבי שבאנגליה.

"נכון לעכשיו אנחנו יודעים שישנן שתי חבילות חשודות, שייתכן והכילו בתוכן חומרי נפץ", אמר ברנאן, "שתי החבילות הללו יועדו לבית כנסת בעיר שיקגו ואנחנו עדיין בודקים מה הן הכילו". במקביל לדברים הללו אמר נשיא ארה"ב ברק אובמה כי אין לו ספק שמדובר בניסיון לפיגוע טרור, אך גורמים בבית הלבן הבהירו כי לאמריקנים אין סיבה להיכנס לפאניקה.

מטוסי קרב ליוו טיסה מתימן

מוקדם יותר תושבי ניו יורק דיווחו על מטוסי קרב שהוזנקו לאוויר כדי ללוות טיסות שהגיעו לשדה התעופה על שם קנדי שהמריאה מאיחוד האמירויות. דובר ה-FBI ריצ'ארד קולקו, אמר שהסיבה להזנקת מטוסי הקרב היו חבילות חשודות מתימן על הסיפון מטוס הבואינג 777.

ההזנקה הזו מעלה את החשד שמדובר במקרה חמור עוד יותר, אול עוד מספר חבילות חשודות שעושות את דרכן לארה"ב ברגעים האלה. החבילות הועברו לידי רשויות הביטחון לפירוק. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק