חשד: המטען שהיה על הטיסה מתימן כוון לבית כנסת בשיקגו

הקהילות היהודיות ברחבי ארה"ב נדרשו להגביר כוננות בעקבות הדיווח לפיו הכתובת שנמצאה על המטען החשוד בטיסה מתימן היא כתובת של בית כנסת בעיר שיקגו. למרות שהבדיקות הוכיחו כי המטען החשוד לא מכיל חומר נפץ, מדגישים בארה"ב כי על היהודים להגביר כוננות

ניסיון פיגוע בבית כנסת בארה"ב? רשתות הטלוויזיה בארה"ב טוענות כי הכתובת אליה היה אמור להגיע המטען החשוד שהכיל בתוכו חומר נפץ, היא כתובתו של בית כנסת בעיר שיקגו. בעקבות כך הונחו ראשי הקהילות היהודיות בכל רחבי ארה"ב להגביר עירנות ולדווח באם מתקבלים חפצים חשודים מיעדים לא מוכרים.

מוקדם יותר היום דווח כי מטוסים של חברת התעופה UPS נבדקו בקפדנות לאחר שנחתו במספר נמלי תעופה ברחבי ארה"ב ובריטניה, כשהם נושאים מטענים שעלו על המטוס בתימן. מספר מן החבילות הוגדרו על ידי אנשי הביטחון "חשודות", אך לאחר בדיקה מדוקדקת התברר כי החבילות אינן מכילות חומר נפץ כזה או אחר.

בחודשים האחרונים הוגברה האבטחה סביב טיסות המטען שמגיעות מתימן לארה"ב ולאירופה. במנגנוני המודיעין והביטחון של מדינות המערב חוששים שתאים של ארגון הטרור אל-קאעידה ינסה לנצל את כוחו העולה במדינה ולהטמין חומרי נפץ במטוסים.