דיווח: חומרים חשודים כחומרי נפץ נמצאו במטוסים אמריקנים

מטוסי חברת UPS, שהעבירו מטען מתימן ללונדון ולארה"ב נבדקו בקפדנות לאחר מציאתם של מטענים החשודים כמטעני נפץ. עם זאת, הבדיקות הקפדניות שנעשו בארה"ב הפריכו את החשש והמטענים שעל המטוסים ישוחררו בקרוב. הבדיקות הקפדניות נמשכות בלונדון וברחבי בריטניה

רשתות הטלוויזיה באנגליה ובארה"ב מדווחות כי הועלתה הכוננות בחלק משדות התעופה שבתחומן, זאת בעקבות דיווח על חומרים חשודים כחומרי נפץ שנמצאו במטוסים של חברת UPS, שטסו מתימן ליעדים שונים. רשת CNN מדווחת שמטוסי החברה נבדקים בקפדנות בשדה התעופה ניוארק הסמוך לניו ג'רזי, וכמו כן בשדות התעופה בפילדלפיה, בלונדון ובעיר דרבי שבאנגליה.

החשד לפיו ישנם חומרי נפץ על המטוסים התעורר לאחר שאחד מהם עצר לעצירת תדלוק באנגליה. כרגע אפשר להגיד בוודאות כי על מטוס אחד, שיעדו הסופי היה שיקגו, לא היו חומרי נפץ. ה-FBI מוסר כי גם בשדות התעופה ניוארק ובפילדלפיה לא נמצאו חומרי נפץ.

בחודשים האחרונים הוגברה האבטחה סביב טיסות המטען שמגיעות מתימן לארה"ב ולאירופה. במנגנוני המודיעין והביטחון של מדינות המערב חוששים שתאים של ארגון הטרור אל-קאעידה ינסה לנצל את כוחו העולה במדינה ולהטמין חומרי נפץ במטוסים.