רכב נאס"א נתקע על המאדים - וחשף תגלית מרעישה

תאונה משמחת: רכבי החלל של נאס"א אינם מתוכננים לנסיעה בבוץ, פשוט מכיוון שהמדענים לא שיערו שיש מים נוזליים על כוכב הלכת מאדים. השבוע שקע רכב החלל שמסייר על מאדים והוכיח כי דווקא יש מים - ובכמויות גדולות שמאפשרות חיים על הכוכב

רכב החלל שנתקע (חדשות 2)

התאונה של רכב החלל רובר הביאה לתגלית מסעירה: הרובר, בוחן מזה כמה שבועות את סימני החיים על פני כוכב מאדים. מדי יום הוא אוסף דגימות אדמה וגז באזורים שונים של הכוכב ומעביר אותם למרכז הבקרה ביוסטון. אולם השבוע הוא נתקל בבעיה מפתיעה.

רכב החלל פשוט שקע בפתאומיות בבוץ והצליח להיחלץ מהאדמה הרטובה רק לאחר מאמצים רבים. מדעני נאס"א כלל לא חשבו שיאלצו להתמודד עם בעיות מסוג זה - מכיוון ששיערו שלא יכולים להתקיים מים נוזליים על מאדים. כבר בעבר הועלתה סברה שקיימים מים על הכוכב בצורתם המוצקה, אבל הפעם מדובר בהוכחה ראשונה למים נוזליים החיוניים להיווצרותם של חיים.

"על כדור הארץ מים נוזליים הם ערובה להימצאות חיים", הסבירו מדעני סוכנות החלל האמריקנית. "לכן אנחנו משערים שמתקיימת על הכוכב קהילת חיידקים גדולה וחזקה והדבר גורם לנו להאמין שיהיה ניתן להכשיר את הכוכב למגורי בני אדם בעתיד", הם הוסיפו.

החדשות הרעות הן שבעקבות התקרית מתכוונת נאס"א שהחזיר את רכב החלל לכדור הארץ מוקדם מן הצפוי. החדשות הטובות הן ששוקדים שם על תוכנית שאפתנית של שליחת אסטרונאוט למאדים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק