חילופי אש בין צפון לדרום קוריאה

חיילים מצבא דרום קוריאה דיווחו על אש שנפתחה לעברם באזור הגבול המתוח, 90 ק"מ מדרום לסאול. דובר המטות המשולבים אמר כי התקרית אירעה לאחר שחייל מהצבא הצפוני ירה שני כדורים לעבר החיילים מדרום - שהשיבו באש. לא ידוע על נפגעים באירוע

כוחות של צבא צפון קוריאה, ארכין (רויטרס)

המתיחות בין צפון לדרום קוריאה הגיע לשיא: חייל מהצבא הצפוני פתח הבוקר באש לעבר חיילים מדרום קוריאה באזור הגבול בין שתי המדינות, כך מדווחת סוכנות הידיעות AFP. עד כה לא דווח על נפגעים בתקרית.

דובר המטות המשולבים סיפר כי חייל של צבא צפון קוריאה ירה שני כדורים לעבר החיילים במדינה השכנה מסיבה שאינה ידועה. חיילי הדרום השיבו באש לעברו. התקשורת המקומית מדווחת שהתקרית אירעה באזור ווהחאון סמוך לגבול, המרוחק כ-90 מהעיר סאול, בירת קוריאה הדרומית.

לדברי התקשורת המקומית, אירעו לאחרונה מספר תקריות אש, אולם התקרית הבוקר מגבירה את המתיחות לאור כוונתה של קוריאה הדרומית לארח את וועידת ה G-20 שמתכוננת להתקיים בתחילת החודש.

בחודשים האחרונים גואה המתיחות בין פיונג יאנג לסיאול בעקבות הטבעת ספינת המלחמה "צ'אונאן" על 46 מלחיה במרץ. בין היתר, פתחה דרום קוריאה בתמרונים צבאיים וניתקה את מעט יחסי המסחר שהיו לה עם שכנתה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק