מדהים: תנין תפס פיל צעיר בחדק

צלם דרום-אפריקני תיעד התרחשות יוצאת דופן ב"קרוגר פארק" במדינה: פיל צעיר שירד לשתות מים הותקף על ידי תנין, שתפס אותו בחדר וניסה לגרור אותו למים ולהשיג ארוחה גדולה במיוחד. אך אל דאגה - עדר הפילים הגיע והציל את המצב. "לא הבנתי בדיוק מה הצלחתי לצלם", אמר הצלם בר המזל

התנין והפילון (daily telegraph)

אל תדאגו, זה נגמר טוב: פיל צעיר תועד נאבק בתנין, שעה שהראשון ניסה לשתות ממי הנהר. התנין למרבה האימה תפס את הפיל בחדק, אך עדר הפילים הציל את המצב בזמן.

הסצנה הנדירה צולמה בידי יוהן אופרמן, שעה שתיעד משפחה של פילים אפריקניים רועים ליד מקור מים ומתקררים. תחת עינם הפקוחה של הבוגרים, יצא הפילון לקצה מקור המים והחל לשתות.

אך לפתע, תנין תפס את הפיל הצעיר, בתקווה להרוג אותו על ידי נעילת הלסתות המפלציות סביב חדקו. העדר ששמע את זעקות הפיל, הבריח את התנין בתקיעות חדק עזות וברקיעות רגליים סביבו.

"תנינים אינם נוהגים לנסות לתפוס פילים"

לאחר ההתקפה, נשאר העדר ליד הפיל הצעיר והמבוהל. כשהחליטו הבוגרים שהמצב בטוח, הם חצו את הנהר יחדיו, מטרים ספורים מהמקום בו הותקף הפילון.

הצלם, תושב העיר פרטוריה, דרום אפריקה, תפס את ההתרחשות במצלמתו במהלך נסיעת יום ב"קרוגר פארק" המפורסם במדינה. אופרמן בן ה-38 סיפר כי "הפילים רעו באזור, שתו מים והתקררו - התנהגות פילית טיפוסית".

"התנין תפס את הפיל התינוק ועשה ניסיון להרוג - הוא קיווה לארוחת צהריים נחמדה, כשבתפריט יש פיל. שמעתי מכמה מומחים שזה מאוד נדיר ושתנינים אינם נוהגים לנסות לתפוס פילים", הוסיף.

"הקלקתי כמו צלם חובב"

אופרמן המשיך, "כשהתנין תפס את הפילון, כל עדר הפילים השתגע, הם רצו מסביב ותקעו בחדקים שלהם, ואז הגיעו לחלץ את התינוק. אחרי שהוא ניצל, כל פילי העדר נשארו ליד התינוק לזמן מה, ווידאו שהכל בסדר. אלו שבאו להצלה היו בעיקר נקבות, ביניהן גם הנקבה השולטת".

"לא הבנתי בדיוק מה הצלחתי לצלם עד שהגעתי לאתר הנופש בו שהיתי בלילה והסתכלתי על התמונות במחשב. כש'האקשן' החל, פשוט התחלתי להקליק כמו צלם חובב, בתקווה לצלם משהו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק