אישום: עזר לתכנן פיגועים בארה"ב

ה-FBI פירסם היום כי נעצר תושב ארה"ב ממוצא פקסטני, לאחר שנאשם בניסיון סיוע לארגון טרור שתכנון לבצע פיגוע ברכבת התחתית בוושינגטון. לטענת גורמי הממשל מעולם לא נשקפה סכנה לציבור מכיוון ש הנאשם היה במעקב חודשים. במידה ויורשע צפוי להיגזר עליו עונש מאסר של עד 50 שנה

גבר אמריקני ממוצא פקיסטני בן 34 נעצר היום בוושינגטון הבירה על ידי ה-FBI והואשם בניסיון סיוע למחבלים שתכננו להטמין פצצה ברכבת התחתית בעיר.

לטענת ה-FBI באף נקודת זמן לא הייתה סכנה ממשית לציבור, מכיוון שהם עקבו אחר הנאשם ופיקחו על פעולותיו עוד מלפני שנרקמה התכנית לבצע פיגוע בעיר.

בבית המשפט הוגש כתב אישום נגד פארוק אחמד תושב וירג'יניה, בו הוא נאשם בניסיון לספק מידע לארגון טרור שתכנן לבצע פיגוע המוני בוושינגטון ובאיסוף מידע לטובת גורמים טרוריסטים. בנוסף הוא נאשם בביצוע מעקב ותיעוד של תחנת רכבת התחתית לשם עזרה לניסיון ביצוע פיגוע.

לטענת גורמים פדרליים, החל מחודש אפריל האחרון אחמד נפגש מספר פעמים עם אנשים שהאמין שהם פעילי ארגון אל-קאעידה. במהלך אחת מפגישות אלו הוא הסכים לבדוק ולצלם מלון בוושינגטון ותחנת רכבת. במידה ויורשע צפוי אחמד לעמוד בפני עונש מאסר של לא פחות מ-50 שנה.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק