ארה"ב: תקלה השביתה את הטילים הבין-יבשתיים לשעה

זה נגמר ב"ריסטרט": לפי דיווחים, תקלת מחשבים גרמה לכך שחמישית ממערך הטילים הבין-יבשתיים של צבא ארה"ב הושבתה לחלוטין בסוף השבוע, ללא יכולת לשגרם. הנשיא אובמה, לפי הדיווחים, עודכן בדבר רק אתמול

ארצות הברית איבדה שליטה בשבת האחרונה על חלק מארסנל הטילים הגרעיניים הבין יבשתיים שלה למשך קרוב לשעה. מקורות בצבא אמרו כי על 50 מתוך 450 טילים מסוג זה - לא היה לחיל האוויר שום תקשורת, בקרה ובטח שלא יכולת לשגרם.

לפי אותם מקורות, התקלה נבעה ככל הנראה מבעיית חומרה כלשהי ולא מווירוס או פעילות בינלאומית עוינת אחרת, אך עדיין חוקרים את הסיבות לתקלה.

התקלה אירעה בבסיס חיל האוויר האמריקני במרכז מדינת וואיומינג. ברק אובמה, לפי הדיווחים, עודכן על האירוע רק אתמול - אחרי הרמטכ"ל האמריקני מייק מולן ושר ההגנה רוברט גייטס. ברשת סי.בי.אס ציטטו בכיר בממשל אובמה, שאמר כי יכולתו של הנשיא לשגר טילים לא נפגעה במהלך הכשל הטכני החמור.

ברשת האמריקנית הביאו גם את דבריו של בכיר במשרד ההגנה שאמר כי התקלה החלה במרכז בקרת מחשבים שמנהל 50 טילים בעזרת 5 מחשבים - והתפשטה לכל הבסיס במעין "תאונת שרשרת" שהמערכת הכניסה את עצמה אליה.

טכנאי המחשבים מיהרו לתקן את הבעיה לאחר שעוד ועוד טילים הראו "שגיאה" על צג המחשב, כיבו את מרכז הבקרה - והשאירו 50 טילים "בחשיכה". אז איך בסוף המחשבים חזרו לפעולה? על פי הדיווחים, לחיצה על כפתור ה"ריסטרט" עשתה את העבודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק