רוסיה: אם אין אוכל - הדובים אוכלים גופות

הדבר האחרון שקרובי משפחה שרוצים להתייחד עם קרובו של המת מצפים לראות בבית הקברות זה דוב רעב, שהפך את הגופה שעד לא מזמן הייתה יקירם, לארוחת ערב דשנה. זה למעשה מה שקרה לאחרונה לבני משפחה בכפר ברוסיה, כחלק ממה שמתברר כעת כתופעה רחבה של דובים שפושטים על בתי קברות. פו הדוב - גרסת חוטפי הגופות

דוברים אוכלים גופות (דיילי מייל)

בני משפחתו של אדם שהלך השבוע לעולמו בכפר וז'ניה טחובה ברוסיה הגיעו לבית הקברות כדי להתייחד עם זכרו, אבל שם ציפתה להם הפתעה - דב מורעב שחפר בקבר ואכל בתיאבון רב את השרידים של מי שזמן קצר לפני כן נח על משכבו בשלום.

למרות החוויה המזעזעת, מתברר שזהו לא המקרה היחיד בו דב נתפס בבית קברות כשהוא אוכל שאריות גופות. כפריים רבים באזור מעידים בימים האחרונים על התופעה הרחבה, שהחלה ככל הנראה על רקע מחסור במזון שבו נתקלים הדובים המורעבים - שבימים רגילים אוכלים פטריות, אוכמניות ושלל ירקות אחרים - שנואשים להשביע את רעבונם.

"האישה המבוהלת שגילתה את הדוב החלה לבכות, לצרוח ולגרש אותו אל השיחים", סיפר השבוע סמיון רזמיסלוב, סגן נשיא האגודה האזורית לדיג ולציד. "אנחנו ממש אובדי עצות. הדובים ממש רעבים השנה וזו בעיה גדולה עבורנו", הוסיף.

עם זאת, לא כולם שותפים להשערה כי הדובים פועלים כך בגלל מחסור במזון. "דווקא יש להם בינתיים הרבה אוכל", אומרת מאשה וורנטסובה מהארגון למען זכויות הדובים. "הם פשוט טורפים טבעיים ומחפשים מזון קל ומהיר - אותו הם מוצאים בבתי הקברות", הוסיפה וורנטסובה וקראה להוסיף גדרות לבתי הקברות שיקשו על הדובים.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק