צפו: השלכת נעל על רה"מ בשידור חי

ראש ממשלת אוסטרליה לשעבר, ג'ון האוורד, זכה גם הוא לכבוד המפוקפק לו זכו מנהיגים רבים לפניו. נעל נזרקה לעברו בעת שהתארח בתוכנית טלוויזיה. הוא אומנם הצליח להתחמק, אך נאלץ להרגיע את המגיש שהתקשה להתאושש מהאירוע. זורק הנעל ביקש למחות נגד המלחמה בעירק וקרא לעברו: "יש לך דם על הידיים"

טרנד זריקת הנעליים חוזר ובגדול - הפעם באוסטרליה. אחרי שאזרחי העולם הבינו שזוהי הדרך הטובה ביותר לתפוס את תשומת ליבם של מנהיגי העולם, זכה גם ראש ממשלת אוסטרליה לשעבר ג'ון האוורד בכבוד המפוקפק.

האוורד יכול להתנחם בכך שנכנס לרשימת מכובדת למדי של אישים שספגו נעליים, בהם נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ורג' בוש, ראש ממשלת טורקיה ארדואן וגם נשיאת בית המשפט העליון שלנו דורית בייניש. כולם זכו לכבוד המפוקפק, כל אחד מסיבותיו שלו.

האירוע התרחש בשעה שהאוורד התארח בתוכנית טלוויזיה אוסטרלית. זורק הנעל האוסטרלי הסביר כי מעשיו לא היו אימפולסיביים, והוא ביקש למחות על תמיכתו של ראש הממשלה לשעבר במלחמה בעירק. "זה בשביל ההרוגים העירקים והנשים העירקיות", אמר זורק הנעל. וכשהמאבטחים ניסו להוציא אותו מהאולם, הוא צעק: "יש לך דם על הידיים". ראש הממשלה האוסטרלי לשעבר לא התרגש, ודאג גם להרגיע את מגיש התוכנית שנראה דיי לחוץ.

"טרנד" זריקת הנעליים התחיל עם הנשיא בוש

ראש ממשלת אוסטרליה הצטרף לטרנד זריקת הנעליים שהתחיל לפני קצת יותר משנתיים, כשנשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש זכה לזריקת נעל לעברו במהלך מסיבת עיתונאים בבגדד. במהלך תדרוך העיתונאים התפרץ עיתונאי עירקי לעבר בוש וכנה אותו "כלב". מייד לאחר מכן, זרק לעברו את נעליו.

עונש מאסר כבד של שלוש שנים הוטל גם על צעיר שהשליך נעל לעבר ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן. הצעיר ממוצא כורדי השליך את הנעל כשארדואן יצא מאירוע בעיר סיבילה שבדרום ספרד.

התקרית התרחשה בשעה שארדואן עמד להיכנס לרכב השרד שלו, שהמתין לו מחוץ לאולם בו נערך הטקס. משליך הנעל, שלא יכול היה להתקרב יותר מדי לראש ממשלת טורקיה בשל טבעת האבטחה שהקיפה אותו, השליך אותה מעבר לכביש וצעק "תחי כורדיסטן".

וגם אצלנו בישראל, במהלך דיון בבית המשפט העליון בירושלים בינואר האחרון הותקפה נשיאת בית המשפט העליון דורית בייניש, על ידי פיני כהן שזרק לעברה נעל. בייניש נפגעה בפניה, אולם התעקשה לשוב לאולם הדיונים ואמרה: "הכול בסדר, חוזרים לעבוד". משליך הנעל נידון מאוחר יותר ל-3 שנות מאסר בפועל.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק