אירן: התחלנו לתדלק את הכור בבושהר

פעילותו המלאה של הכור בבושהר תחל רק בינואר 2011, אבל באירן מנסים להראות לעולם כי וירוס התולעת לא פגע בצורה ממשית במחשבי הכור, שהוקם במימון רוסי. הטלוויזיה האירנית הודיעה הבוקר כי החל התדלוק הראשוני של מערכות הכור - בדרך לפעילות מלאה. "נציין את האירוע בחגיגות", מבטיחים האירנים

אירן הודיעה כי הכור הגרעיני בבושהר החל לפעול בשעות הבוקר, כשבפעם הראשונה החל תדלוק הכור - כך מדווחת הטלוויזיה האירנית. פעילותו המלאה של הכור נדחתה לינואר 2011, אך באירן החליטו לא לתת לווירוס הקטלני שפגע במערכות הכור בבושהר להפריע ומתכוונים להתחיל בתדלוק כבר מחר.

"מדובר באחד הצעדים החשובים שעושה הרפובליקה האיסלאמית בתכנית הגרעין", אמר אמש יו"ר ועדת הפרלמנט האירני לביטחון לאומי ולמדיניות חוץ, אל-אדין בורוג'ורדי. "נציין את האירוע בחגיגות ברחבי המדינה".

בחודש שעבר הודו באירן כי מחשבים במתקן הגרעין בבושהר, שהוקם במימון רוסי, נפגעו מווירוס תולעת קטלני. בטהרן ניסו "למזער נזקים" וטענו כי הפגיעה לא הייתה כה קשה כפי שדווח, אולם כלי תקשורת זרים דיווחו כי הפגיעה במחשבי הכור הייתה משמעותית, והביאה לדחייה של חנוכתו לפעילות שוטפת בזמן רב. על פי דיווחים זרים, וירוס התולעת ששמו "סטוקסנט", יוצר ואף הושתל על ידי המוסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים בנושא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החדירה למחשבים האירניים - סיקור מיוחד:

"זוהי יחידת התולעים של צה"ל"

גם מערכות מחשב בישראל הותקפו

"המטרה: שיבוש המכ"ם האירני"

באירן מעריכים: הווירוס פגע בכור

האם ישראל פרצה למחשבי הכור באירן?

תולעת מחשבים נגד הכור האירני