הדלק לא חוזר לתחנות בצרפת

ארגוני העובדים קוראים לעוד שני ימי שביתה והפגנות, גם אחרי שהסנאט אישר בסוף השבוע את הרפורמות בחוק הפנסיה והעלה את גיל הפרישה מ-60 ל-62. רבע מתחנות הדלק בצרפת סגורות, והממשל טוען: בין 200 ל-400 מיליון אירו נזרקים לזבל בכל יום של שביתה

ההפגנות בצרפת. לא רואים פיתרון באופק (רויטרס)

המחסור בדלק ממשיך לנגוס בשגרת החיים ובכלכלה הצרפתית, הממשלה טוענת שהשביתה וההפגנות נגד הרפורמות בחוק הפנסיה עולות למדינה בין 200 ל-400 מיליון אירו בכל יום - אבל השביתה הגדולה בצרפת נמשכת.

לא פחות מרבע מתחנות הדלק בצרפת לא פועלות כבר כמה ימים, והעובדים ב-7 מתוך 12 ספקיות הדלק הגדולות במדינה הצביעו בעד המשך השביתה גם ב-24 השעות הבאות. רק שתיים מחברות הדלק הגדולות צפויות לשוב ולעבוד אחרי שביתה בת שבועיים.

"יש להפגנות האלה גם היבט מוסרי"

שרת האוצר הצרפתית, קריסטין לגרד, אמרה היום כי השביתות בצרפת פוגעות בתדמיתה של צרפת ככלכלה השניה בגודלה באירופה. "אנחנו יכולים להעריך שהנזקים עומדים על 200 - 400 מיליון אירו ליום", אמרה לגרד, אבל לא רק המחיר מטריד את שרת האוצר: "יש לשאלה הזו גם היבט מוסרי, התדמית של צרפת עומדת על הפרק כשרואים תמונות כאלה".

ארגוני העובדים קוראים לעוד שני ימי שביתה והפגנות, גם אחרי אישורו של החוק בהסנאט בסוף השבוע. הנשיא סרקוזי שמאבד גובה בסקרי דעת הקהל 18 חודשים לפני הבחירות שלח היום, שוב, את כוחות הביטחון להתמודד עם המפגינים בבתי הזיקוק ובמאגרי הדלק. ופיתרון? בינתיים הוא לא נראה באופק.