מחקר: לנשים בעלות סוג דם O ייתכן שיהיה קשה יותר להיכנס להיריון

חוקרים בארה"ב שבדקו מאות נשים גילו לראשונה קשר בין סוג דם ובין הסיכוי להביא ילדים לעולם. לבעלות סוג דם O, כך מצאו המדענים, ייתכן שיהיה קשה יותר להרות. הסיבה: פחות ביציות ובאיכות נמוכה יותר

קשר בין סוג דם לפוריות? (חדשות 2)

מדענים אמריקנים מצאו בפעם הראשונה כי סוג הדם של נשים עשוי להשפיע על הסיכוי שלהן להרות. החוקרים, שבדקו 560 נשים שגילן הממוצע נמוך מ-35 ושביקשו לעבור טיפול פוריות, גילו כי לאלו מהן עם סוג דם O ייתכן ויהיו קשיים גדולים יותר ללדת ילדים.

הסיבה לכך, על פי המדענים, היא ספירת ביציות נמוכה יותר ואיכות פחות טובה. לעומת זאת חברותיהן, שלהן סוג דם A, יש יותר ביציות והן איכותיות יותר.

במהלך המחקר נמצא כי רמות ה-FSH, הורמון מגרה הזקיק, גבוהות יותר בקרב בעלות סוג דם O. ההורמון, שמיוצר באופן בגוף על מנת לעורר את הזקיקים שמייצרים את הביציות, פעיל יותר כאשר הביציות הולכות ואוזלות, סמוך לסוף שנות ה-30 ותחילת שנות ה-40 של הנשים.

ללדת מוקדם יותר

המדענים גילו כי בקרב בעלות סוג דם O הסיכוי לרמת FSH הגבוהה מ-10 ונחשבת בין התחום הנורמלי לגבוה מדי, כפול ביחס לנשים עם סוג דם אחר.

למרות שהמומחים מדגישים כי מוקדם מדי להסיק מסקנות נחרצות ונדרשים מחקרים נוספים, ייתכן ובעקבות הממצאים יקבלו נשים עם סוג דם O לנסות ולהתעבר מוקדם יותר.

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק