65 שנה אחרי: קברי אחים יפנים נחשפו באיוו-ג'ימה

הקרב על איוו ג'ימה נחשב עד היום לאחד הקרבות הקשים שנערכו במלחמת העולם השנייה. כמעט 30 אלף חיילים - אמריקנים ויפנים נספו בקרב הקשה, שנערך בפברואר 1945. בימים האחרונים נחשפו שני קברי אחים עצומים על אדמת האי, ובהם ככל הנראה יותר מ-2,000 גופות של חיילים יפניים. גורמי מחקר: "פריצת דרך מחקרית"

טקס זיכרון לחללים האמריקנים באיוו-ג'ימה (AP)

65 שנים אחרי - עדות נוספת מהקרב הקשה: שני אתרים עצומים של קברי אחים נחשפו בימים האחרונים באי איוו-ג'ימה שביפן, ובהם יותר מ-2,000 גופות של חיילים יפניים מאחד הקרבות הקשים שנערכו לקראת סיומה של מלחמת העולם השנייה.

קבוצת חוקרים יפניים חשפה את שני האתרים, ועל פי סוכנות הידיעות היפנית "קיודו", חשיפת האתרים דווחה כבר לראש ממשלת יפן. גם משרד הבריאות היפנית אישר את מציאתם של שני האתרים. עם זאת, עדיין לא ברור מה גודלם המדויק של שני קברי האחים.

"פריצת דרך משמעותית בחקר מלחמת העולם השנייה"

גורמים בתחום המחקר מעריכים כי החשיפה עשויה להיחשב כ"אחת מפריצות הדרך המשמעותיות בעשורים האחרונים בחקר מלחמת העולם השנייה", זאת לאחר שהחוקרים עדיין מחפשים אחר כ-12 אלף גופות יפנים שנספו בקרב על האי וגופותיהם לא נמצאו.

הקרב על האי היפני נחשב עד היום לאחד הקרבות הקשים שנערכו במלחמת העולם השנייה. הוא החל ב-19 בפברואר 1945, ובמהלכו נהרגו יותר מ-20 אלף יפנים וכמעט 7,000 חיילים אמריקניים.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק