30 שנות מאסר ל"רוצחת השחקים" מבלגיה

האישה שריסקה את משולש האהבים אל הקרקע הולכת לכלא: אלס קלוטמנס, המורה הבלגית שחיבלה במצנח של חברתה כדי לזכות בבעלה, עימו ניהלה רומן זה זמן רב, נידונה ל-30 שנות מאסר - זאת לאחר שהורשעה ברצח בכוונה תחילה. סופו של המשפט שהסעיר את אירופה

הצניחה האחרונה: בית משפט בבלגיה גזר 30 שנות מאסר על אלס קלוטמנס, שהורשעה בכך שחתכה את חוטי המצנח של חברתה כדי לזכות בבעלה, שעמו ניהלה רומן, והביאה בכך למותה.

"העובדות אכזריות וחד משמעיות", אמר השופט וקיבל את טענת התביעה לפיה הקנאה העבירה את קלוטמנס על דעתה. "לקורבן לא היה סיכוי, היא כלל לא ידעה שזו תהייה הצניחה האחרונה שלה ולכן אין במקרה שום נסיבות מקלות".

גזר הדין ניתן יממה אחת בלבד לאחר שהמושבעים הרשיעו את המורה הבלגית ברצח. הם קיבלו את טענת התביעה שהקנאה היא המניע לרצח יוצא הדופן, ושלחו אותה לתקופת מאסר ממושכת. 

הרומן הקטלני הפך להצגה הטובה בבלגיה

המשולש הרומנטי סבב סביב מארבל סומרס, מדריך צניחה חופשית; אשתו, אלס ון-דורן; וחברתה הטובה ביותר, אלס קלוטמנס. הבעל הודה שניהל עם החברה הטובה רומן במשך זמן רב לפני הרצח.

הבעל הציע לנשים שבחייו לצנוח איתו ב"מבנה מיוחד", והאישה האחרת לא פספסה את ההזדמנות. לילה לפני הרצח ישנו השלושה בדירת הזוג, כשהחברה ישנה על הספה. זו הייתה ההזדמנות שלה לחבל במיתרי המצנח של חברתה. ון-דורן גילתה בגובה 13 אלף רגל שהמצנח שלה אינו תקין. היא צנחה אל מותה ונהרגה במקום.

חשדם של חוקרי המשטרה התעורר כאשר קלוטמנס ניסתה להתאבד לאחר שנשאלה שאלות פשוטות אודות יום הצניחה. היא לא הצליחה לספר על מה שאירע באותו יום, ולבסוף התוודתה כי ניהלה רומן עם הבעל.

במשפטה טענה קלוטמנס כי אינה אשמה וכי המשטרה רודפת אותה. הדיונים סוקרו על ידי מאות עיתונים שהגיעו לעיר הפלמית טונגרן, ועקבו אחרי המשפט יוצא הדופן.

 רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק