שוב: הפגנות אלימות ברחובות פריז

מחר צפוי הסנאט הצרפתי להצביע על ההצעה להעלות את גיל הפרישה, ובינתיים בערי צרפת המחאה מתחממת. בעיר ליון כבר נעצרו עשרות לאחר עימותים אלימים עם המשטרה ובמרסיי נחסם שדה התעופה. סרקוזי הורה אתמול לשוטרים: פנו את המפגינים בכוח

צעירים התקיפו שוטרים בליון, מפגינים חוסמים את נמל התעופה במרסיי, וליידי גאגא נאלצה לבטל הופעות בפריז - כך נראה היום השמיני להפגנות הענק בצרפת, במחאה על העלאת גיל הפרישה מ-60 ל-62.

בצרפת חוששים שהמהומות הופכות יותר ויותר אלימות לקראת ההצבעה על השינוי בחוק, מחר. ההצבעה הייתה אמורה להתקיים היום, אך נדחתה. במדינת המהפכה ממתינים לראות מי ימצמץ ראשון - הנשיא סרקוזי או ארגוני העובדים, שהשביתו כליל את צרפת.

סרקוזי הורה אתמול לכוחות הביטחון לפנות את המפגינים שמציפים את המדינה בימים האחרונים, וחוסמים את הגישה למפעלי הזיקוק ולמיכליות הדלק. סרקוזי נחוש לחדש את אספקת הדלק לכל רחבי המדינה אחרי שבוע של שביתת ארגוני העובדים במדינה - שביתה שלוותה בהפגנות ענק בערים הגדולות.

בגלל שביתת הנמלים, 51 מיכליות עם נפט לא הצליחו לעגון אתמול בשעות הצהריים בנמל מרסיי. אחת מכל שלוש תחנות דלק בצרפת לא פועלת, עוד תחנות נסגרות בכל דקה ותושבי המדינה מרגישים היטב את המחסור.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

שביתה בצרפת: סיקור מיוחד

סרקוזי למשטרה: פנו את המפגינים בכוח

יותר ממיליון איש בהפגנת ענק בצרפת