צפון קוריאה בדרך לניסוי גרעיני נוסף

דאגה בסיאול ובוושינגטון: תנועת כוחות וצילומי לווין של בסיסי צבא בצפון קוריאה רומזים על הכנות לקראת ניסוי גרעיני. בוושינגטון טוענים שפיונגיאנג צפויה לערוך את הניסוי בעוד שלושה חודשים, ומומחים אומרים: "קים ג'ונג איל כלל אינו מנסה להסוות את מאמציו להשיג התקדמות בפיתוח פצצת גרעין"

צפון קוריאה ממשיכה להתעצם: לפי דיווחים שונים, השלטון הדיקטטורי בפיונגיאנג מתכונן לניסוי גרעיני נוסף, שלישי במספר. מומחים משערים כי אי הסתרת התרגיל נועדה לבסס את מעמדו את המנהיג הבא של המדינה, קים ג'ונג און.

גורמים בממשל הדרום קוריאני בסיאול טוענים בתוקף כי התזוזה המסיבית של כוחות הצבא בשטח השכנה העוינת מצפון היא רמז עבה לניסוי גרעיני שהממשל מתכנן לערוך. מקור המידע הוא לווין ריגול אמריקני שקלט בעדשתו פעילות חריגה בבסיס צבאי אסטרטגי. לפי התקדמות ההכנות, צפון קוריאה תהיה מוכנה לערוך את הניסוי כבר בעוד שלושה חודשים.

"קים ג'ונג איל כלל אינו מנסה להסוות את מאמציו להשיג התקדמות בפיתוח פצצת גרעין", התריעו מומחים בתחום. "הוא מדגיש את כוחה של המדינה במטרה לגרום לקהילה הבינלאומית לרכך את גישתה אליו", הוסיפו המומחים.

ויש מי שטוען שהניסוי קשור בכלל להפגנת כוח וביסוס שלטונות של יורש העצר. "קים ג'ונג און עתיד לרשת את השלטון והניסוי נועד להפגין את חילופי השלטון", אמרו מומחים בנושא.

 רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק