ניו יורק: "שכר הדירה גבוה מדי, לעזאזל!"

ג'ימי מקמילן, דוור בן 64 מניו יורק, הוא אחד המועמדים המעניינים ביותר במערכת הבחירות לתפקיד המושל. הוא הקים מפלגה אותה הוא מכנה "שכר הדירה גבוה מידי, לעזאזל" ולפיו, היהודים הם אלו שאשמים בגובה מחירי המחייה במדינה

"שכר הדירה הוא גבוה מיד, לעזאזל" וג'ימי מקמילן חושב שזו סיבה מספיק טובה כדי להקים מפלגה ולרוץ איתה לתפקיד ציבורי בכיר - מושל ניו יורק. מקמילן השאפן מואשם באנטישמיות, מפני שבאתר שלו יש הערות נגד יהודים שלטענתו גורמים לעלייה במחירי הדירות בניו יורק.

עובד הדואר בן ה-64, ותיק מלחמת ויטנאם, מושך אליו את תשומת הלב בזכות סגנונו המיוחד וממקד את התקשורת במפלגתו המפתיעה - "שכר הדירה הוא גבוה מידי, לעזאזל". סביר להניח שאם בתל אביב היה רץ מועמד לראשות העירייה עם מצע פשוט ומופשט כזה, הוא היה מנצח את כל האחרים בקלילות.

מקמילן הוא לא יודע על גובה שכר הדירה מניסיונו שלו; הוא לא שילם שכר דירה מ-1980, אז הגיע להסדר מיוחד עם בעל הדירה שלו, על פיו הוא ידאג לבניין בו הוא מתגורר ובתמורה הוא יקבל דירת שני חדרים.

בעימות שנערך בין המועמדים לתפקיד המושל, הציג מקמילן את משנתו - בחרוזים - והותיר את כל המועמדים האחרים מולו, מחויכים ונבוכים. בנושא הבוער של הנישואים החד מיניים, אמר האיש והפנינים כי "אם אתם רוצים, אני מוכן להתחתן עם נעל".

איש לא מצפה, כמובן, שמקמילן ישמש כמושל של מדינת ניו יורק, אך בארה"ב כמו בארה"ב, אי אפשר לצפות שום דבר מראש. אם בקליפורניה מכהן כוכב קולנוע ושרירן גרמני בתפקיד המושל - מי אנחנו שנפסול את האיש ושכר הדירה?

רוצים לקבל עוד עדכונים מרחבי העולם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק