"לא אצא ממקסיקו עד שאמצא את הרוצחים"

בסוף השבוע נרצחו במקסיקו ישראלי ובתו, משה וספיר ארוך. הרבה השערות הועלו מאז בנוגע למניע לרצח, והערב דיברנו לראשונה עם מאור ארוך, בן המשפחה ששוחרר ממעצר. "כולם חשודים", אמר. "עשו את זה אנשים שיודעים לעשות עבודה"

גופותיהם של משה וספיר ארוך, שנרצחו בסוף השבוע במקסיקו, עושות את דרכן ארצה יחד עם בת המשפחה, אלמוג. במקסיקו נשאר האח מאור, שנחקר בימים האחרונים בנוגע לפרשה - ושוחרר ממעצר.

ארוך הבהיר בראיון בלעדי לחדשות 2, כי הוא אינו בגדר חשוד, וכי הוא תוחקר כחלק מנוהל של המשטרה המקסיקנית. "אני לא אצא ממקסיקו עד שלא אמצא את החשודים", אמר. "כולם חשודים בינתיים, היתיי עצור ארבעה ימים, תחת חקירות".

"יש 25 אנשי משטרה מחוץ לבית של הנהג של אבא, חושדים בו", חשף. "הרכב נגנב, נגנבו 30 אלף דולר מהבית. אנחנו לא יודעים, לא יודעים. הגופות כבר בדרך לארץ ואני עכשיו בשבעה". על חשדות המשטרה המקומית יכל לספר מאור כי "יש טביעות אצבעות, מצאו את מכשירי הטלפונים, יש שיחות, יש אס.אם.אסים, יש הרבה דברים. זה היה בין 2-3 אנשים. עשו את זה אנשים שיודעים לעשות עבודה".

בת נוספת של המשפחה, אורטל, התפרסמה לאחר שימשה סוכנת סמויה של המשטרה והפלילה קבוצה גדולה של סוחרי סמים לפני כחודשיים. המשטרה הכחישה שקיים כל קשר בין עבודתה של הבת אורטל לנסיבות הרצח במקסיקו.

הגופות נמצאו עם סימני אלימות

האב ובתו נמצאו ללא רוח חיים בדירת מגורים במקסיקו סיטי כשעליהם סימני אלימות קשים. כוחות משטרה ורופא מקומי שהוזעק לבית מצאו את גופות השניים, שהתגוררו במדינה.

מותם של משה וספיר נקבע במקום, ומשטרת מקסיקו החלה ישר בחקירת נסיבות האירוע. "האב ובתו נמצאו ללא רוח חיים בביתם במקסיקו סיטי, הודעה נמסרה למשפחתם בארץ", אמר יוסי לוי, דובר משרד החוץ בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "משטרת מקסיקו חוקרת את נסיבות המקרה, ואנו ממתינים לממצאי הבדיקה".

לזירה הגיעו גם אנשי זק"א במקסיקו. "מדובר בסיפור קשה מאוד", אמר לחדשות 2 באינטרנט יו"ר זק"א יהודה משי-זהב. "בן המשפחה הוא שהזעיק אמש את השוטרים לאחר שהגיע לדירה, דפק בדלת - ואיש לא ענה". כאשר פרצו הכוחות את הדלת, הם מצאו את גופת אחותו בת ה-24 מוטלת באחד החדרים. לאחר סריקה בבית המשפחה, אותרה גם גופת האב בן ה-60.

צוותי זק"א הודיעו לחדר המצב בירושלים על האירוע, ולאחר סיום הטיפול בזירה עזרו בפינוי הגופות למכון הפתולוגי בעיר. 

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק