הכירו: גוליית של נהרות אפריקה - היצור שלא תרצו לפגוש במים

מנחה טלוויזיה בבריטניה הצליח ללכוד את אחד מדגי המים המתוקים המסוכנים בעולם. דג הטייגרפיש המכונה גוליית, בעל 32 שיניים חדות כתער וידוע בתקיפת בני אדם וקרוקודילים. אל דאגה: לא תמצאו אותו בכנרת

לא רק כרישים מפחידים (חדשות 2)

מלתעות במים מתוקים: ג'רמי וויד, מנחה תוכנית טלוויזיה בבריטניה שנקראת "מפלצות הנהרות", הצליח ללכוד את אחד הדגים המבעיתים ביותר הקיימים בעולם.

לאחר ניסיונות שנמשכו לא פחות משמונה שנים, וויד בן ה-52, הצליח ללכוד את דג הטייגרפיש (tigerfish) מסוג גוליית במעלה נהר הקונגו באפריקה. הדג העצום נתפס בעבר רק על ידי מספר בודד של דייגים בגלל הסכנה הגדולה הכרוכה בתפיסתו ובשל סביבת המחייה שלו, אליה קשה להגיע.

הטייגרפיש המכונה גוליית הוא אחד מדגי המים המתוקים המסוכנים בעולם. הוא מעין גרסה הרבה יותר גדולה והרבה יותר קטלנית של הפיראנה. לדג הקטלני יש 32 שיניים הזהות בגודלן לאלו של הכריש הלבן, והוא ידוע בתקיפת בני אדם ואפילו קרוקודילים.

וויד סיפר כי הוא נזהר במיוחד כשהחזיק את הדג השוקל יותר מ-45 קילוגרם ואורכו כמטר וחצי. "זו חתיכת חיה", אמר. "אם אתה לא נזהר אתה עלול לאבד אצבע או גרוע מכך". לאחר שהצליח ללכוד את הדג, שתמונתו כנראה תקשה עליכם לישון בלילה, וייד שחרר אותו בזהירות רבה בחזרה לנהר.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק