סרקוזי לשוטרים: פנו בכוח את המפגינים

יום שביעי לשביתה בצרפת - מתחילה האלימות האמיתית? יותר משליש מתחנות הדלק ברחבי צרפת לא פועלות ולנשיא נגמרה הסבלנות. שוטרים נשלחו לפנות את המפגינים בכוח וגובר החש מפני התגברות העימותים האלימים

סוף ל"מהפכה"? נשיא צרפת ניקולא סרקוזי הורה היום לכוחות הביטחון לפנות את המפגינים שמציפים את המדינה בימים האחרונים, וחוסמים את הגישה למפעלי הזיקוק ולמיכליות הדלק. סרקוזי נחוש לחדש את אספקת הדלק לכל רחבי המדינה אחרי שבוע של שביתת ארגוני העובדים במדינה - שביתה שלוותה בהפגנות ענק בערים הגדולות.

בגלל שביתת הנמלים, 51 מיכליות עם נפט לא הצליחו לעגון בשעות הצהריים בנמל מרסיי. אחת מכל שלוש תחנות דלק בצרפת לא פועלת היום, עוד תחנות נסגרות בכל דקה ותושבי המדינה מרגישים היטב את המחסור.

היום הוגשה לדיון בפרלמנט הצרפתי, הרפורמה של הנשיא סרקוזי על העלאת גיל הפרישה מ-60 – ל-62. ההצבעה על אישורה צפויה בימים הקרובים.

ההפגנות והשביתה מנטרלות את צרפת

סרקוזי אמר היום שהוא לא ייתן למפגינים שמתנגדים לתכנית דחיית גיל הפרישה "לשתק את המדינה". "אם חוסר הסדר הזה לא יסתיים בקרוב, הניסיון לשיתוק המדינה עשוי לגרום לאובדן משרות בגלל היחלשות הכלכלה", אמר סרקוזי במהלך פגישה עם חברי הקבינט שלו.

ההצבעה בסנאט בנושא, שנדחתה כבר מספר פעמים, תצא לדרך בסוף השבוע הזה. בסנאט לסרקוזי אין בעיה - הוא מצפה לעבור את ההצבעה ולהעביר את תכנית הרפורמות בלי תקלות. המכשולים ממתינים לו, ברחוב.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

שביתה בצרפת: סיקור מיוחד

יותר ממיליון איש בהפגנת ענק בצרפת