האיש ללא הפנים נחשף לראשונה

פניו של דאלאס, צעיר אמריקני ואב לילדה קטנה, נשרפו בנובמבר 2008 כשביצע עבודות שיפוצים בכנסייה. עכשיו, שנתיים אחרי, הוא מתכונן לניתוח שיחזיר לו את חייו הקודמים ונחשף לראשונה למצלמה. אזהרה: התמונות קשות לצפייה

שנתיים לאחר שהושחתו פניו בתאונה נוראית, החליט דאלאס ווינס, אמריקני בן 25, להיחשף לראשונה מול המצלמה.

בריאיון לקראת השתלת הפנים המורכבת מספק הצעיר הצצה נדירה לחיים עם עיוות גופני חמור במיוחד - אך עם אופטימיות ראויה להערצה. "אני מאוד מתרגש מהאפשרות לקבל את חיי", הוא מודה, "אין לי מילים לתאר את הרגשתי".

הכול החל בנובמבר 2008. ווינס, נשוי טרי ואב לתינוקת קטנה, התחשמל במהלך שיפוצים של כנסייה. פניו נשרפו, עוותו לחלוטין והוא נאלץ לעבור עשרות ניתוחים כואבים. "כשהוא הגיע לכאן לראשונה זה נראה כמו הפציעה החמורה ביותר שמשהו ראה אי פעם", הודה הפלסטיקאי ג'פרי ג'ניס, שטיפל בווינס, "העובדה שהוא חי, מהלך והשתחרר מבית החולים היא סיפור מדהים".

כל יום מתמודד עם אתגר חדש

למרות הקושי הבלתי נתפס, ווינס לא חשב אי פעם להרים ידיים. "המוטיבציה שלי, מלבד בתי, היא שבכל יום אני מתמודד עם אתגר חדש וברצון", הוא מסביר מאיפה הוא שואב את הכוח.

היום מתפקד ווינס כמעט כמו כל אדם רגיל, אך מחכה בקוצר רוח לניתוח הפנים, שרק 12 הליכים דומים נערכו אי פעם בעולם. "אני רואה בכך הזדמנות לתקווה ולאושר שלא ידעתי מעולם. אני יותר שמח עכשיו ממה שהייתי אי פעם", הוא מכריז.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

עוד בנושא:

מושתלת הלסת קיבלה פנים חדשות

צפו במושתל הפנים הספרדי

מושתל פנים אמריקני נחשף למצלמה

מת מושתל הפנים הראשון