חד הקרן המשוטט בקנדה - מתיחה

אכזבה לכל מי רצה להאמין: תמונות חד הקרן שנראה משוטט לו חופשי ביערות קנדה – אינן אמיתיות. קטע הווידיאו שפרסם המרכז המדעי של אונטריו בקנדה שימש ליחסי ציבור בלבד. כנראה שחד קרן ניתן למצוא רק באגדות, בינתיים

רק באגדות: קטע הווידיאו בו נראה מתועד חד קרן , שפרסם מרכז המדע בקנדה - הוא מתיחה. אנשי המרכז החליט לחשוף את האמת רק לאחר שהצליחו לעורר את הסערה התקשורתית לה קיוו.

במרכז המדעי אונטריו שבטורונטו הודו אתמול שהתמונות פורסמו כדי לקדם תערוכה על הקשר שבין האגדות למדע, אך כעת הצהירו שהתמונות אינן אמיתיות.

"התגובות של האנשים היו מדהימות", סיפרה קריסטין קרוסבי, דוברת המרכז. "חדי עין שמו לב שהווידיאו לא נראה אמיתי בגלל תנועת הזנב של חד הקרן ובגלל שלא כולו לבן".

כיצד יש לנהוג בפגישה עם חד הקרן

המרכז פרסם אתמול הצהרה רשמית שליוותה את התמונות הנדירות. בהצהרה נכתב שהתמונות, שצולמו על ידי אחד מתושבי המקום, נשלחו לבדיקה במעבדה. "המרכז בודק את התמונות פריים אחר פריים, כדי לבדוק האם התמונות אמיתיות", מסרו החוקרים.

במקביל הם פרסמו לציבור הרחב הנחיות: כיצד יש לנהוג בפגישה עם חד הקרן. "אנא היו זהירים, אל תבצעו פעולות פתאומיות והימנעו מצילומים בעזרת פלאש", נכתב. במרכז הקימו גם קו-חירום מיוחד לאזרחים שמזהים חדי קרן, מרכז שכמובן - אין לו כל שימוש.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק